
Doden door schietpartij in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij een schietpartij in het centrum van Brussel zijn twee doden gevallen, meldt de politie. De slachtoffers droegen volgens Belgische media T-shirts van het Zweedse voetbalelftal, dat maandagavond in Brussel tegen België speelt.
Na de schietpartij, waarbij ook gewonden zouden zijn gevallen, sloeg de schutter op de vlucht. De toedracht van de schietpartij is nog niet duidelijk. Volgens de krant Le Soir denkt de politie aan een terreurdaad. De schutter zou volgens Belgische media God is groot in het Arabisch hebben geroepen. Op sociale media gaat een filmpje rond waarin een man in het Arabisch zegt de dood van moslims te wreken en drie Zweden te hebben neergeschoten.
De man in dat filmpje lijkt dezelfde als die te zien is op beelden die door een buurtbewoner zijn gemaakt. Die tonen hoe een man in een fluorescerend oranje jas en een witte helm met een op een kalasjnikov lijkend wapen aankomt op een scooter. Hij lost een paar schoten en achtervolgt schietend vluchtende mensen een flatgebouw in. Een buiten neergevallen slachtoffer krijgt nog een fataal schot, waarna de schutter op zijn scooter wegrijdt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zegt voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne te beginnen aan een offensief in de regio Dnipropetrovsk. Een tankeenheid is volgens het ministerie van Defensie aan de grens aangekomen en klaar om verder te trekken. Oekraïne heeft nog niet gereageerd.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat treinen met de lichamen van omgekomen Oekraïense militairen zondag aan het eind van de ochtend richting de grens vertrekken. Luitenant-generaal Aleksandr Zorin trekt bij het staatspersbureau TASS wel in twijfel of de uitwisseling van Oekraïense en Russische gesneuvelden deze week nog zal doorgaan.
1 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe die werd neergeschoten in Bogota is geopereerd. De operatie is geslaagd, maar de komende uren zullen essentieel zijn voor zijn herstel, meldde burgemeester Carlos Fernando Galán.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De politie van Los Angeles heeft arrestaties verricht bij het protest in de stad tegen de immigratiediensten. De politie waarschuwt dat de bijeenkomst verboden is en dat mensen moeten vertrekken. President Donald Trump heeft ook militairen van de Nationale Garde naar het gebied gestuurd, gedreigd wordt met zwaardere eenheden.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië gaat naar de stembus in een tweedaags referendum over burgerschap en de arbeidsmarkt. Het referendum was een initiatief van de vakbonden en de oppositie en wordt gezien als een manier om de rechtse regering van Giorgia Meloni onder druk te zetten. Het kabinet probeerde te voorkomen dat het referendum voldoende steun zou krijgen om bindend te worden verklaard.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet zaterdagavond tweeduizend soldaten van de Nationale Garde in om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Eerder opperde Tom Homan, binnen de regering-Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, die maatregel al.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.
8 uur geleden