Doden door schietpartij bij kerk VS
WHITE SETTLEMENT (ANP) - Door een schietpartij in een kerk in de Amerikaanse plaats White Settlement (Texas) zijn zondag zeker twee doden gevallen, onder wie de schutter. Gelovigen in de kerk die gewapend waren, namen de schutter onder vuur en schakelde hem uit.
Twee gewonden, onder wie de schutter, overleden op weg naar het ziekenhuis. Een derde gewonde is buiten levensgevaar.
Op beelden op internet is te zien hoe een in het zwart geklede schutter in de volle kerk tijdens een dienst met een vuurwapen loopt en op mensen schiet. Hij wordt vervolgens door mensen in de kerk onder vuur genomen. De schietpartij en de commotie in de kerk zijn gefilmd omdat de dienst via YouTube werd uitgezonden.
"Plaatsen van aanbidding horen heilig te zijn", sprak de gouverneur van de staat Texas Greg Abbott. "Ik ben blij dat leden van de kerk zo snel hebben gereageerd door de schutter neer te halen hielpen om verder verlies van leven tegen te gaan".
Het motief van de schutter is niet bekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
3 uur geleden