Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

ATHENE (ANP) - Zeker vier mensen, onder wie de vermoedelijke dader, zijn om het leven gekomen door een schietpartij bij een scheepvaartbedrijf in Griekenland. Volgens Griekse media is de schutter een voormalige werknemer. Hij zou zichzelf van het leven hebben beroofd.

De politie meldt dat de eigenaar van het bedrijf een van de drie slachtoffers is. De naam van het concern is niet bekendgemaakt, maar volgens Griekse media gaat het om European Navigation. De schutter zou volgens sommige berichten een Egyptische oud-werknemer zijn die zijn baan had verloren. De autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd.

Het incident vond plaats in Glyfada, bij hoofdstad Athene. De man zou het gebouw zijn binnengegaan en daar het vuur hebben geopend op medewerkers. "Ik hoorde schoten. De eerste twee. Ik ging naar de trap om te kijken wat er gebeurde. Toen kwamen twee mannen naar beneden. Ze zeiden: "Het is Aris met een vuurwapen. Hij is aan het schieten." Dus natuurlijk rende ik snel naar buiten", verklaarde een getuige volgens de krant Kathimerini.

De autoriteiten hielden rekening met een gijzelingssituatie. Ze mobiliseerden een gespecialiseerde antiterreureenheid. Ook zou een onderhandelaar zijn ingezet.

Meer uit Buitenland

Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

4 minuten geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

22 minuten geleden
Europese Commissie hekelt aangekondigde Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".

44 minuten geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

1 uur geleden
VS leggen nieuwe sancties op aan 'schurkachtig' ICC

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.

1 uur geleden
Pillay wijst wereldleiders op hun verplichtingen

NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Israël hekelt toekenning Nobelprijs aan Pillay

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden