Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

ATHENE (ANP) - Zeker vier mensen, onder wie de vermoedelijke dader, zijn om het leven gekomen door een schietpartij bij een scheepvaartbedrijf in Griekenland. Volgens Griekse media is de schutter een voormalige werknemer. Hij zou zichzelf van het leven hebben beroofd.

De politie meldt dat de eigenaar van het bedrijf een van de drie slachtoffers is. De naam van het concern is niet bekendgemaakt, maar volgens Griekse media gaat het om European Navigation. De schutter zou volgens sommige berichten een Egyptische oud-werknemer zijn die zijn baan had verloren. De autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd.

Het incident vond plaats in Glyfada, bij hoofdstad Athene. De man zou het gebouw zijn binnengegaan en daar het vuur hebben geopend op medewerkers. "Ik hoorde schoten. De eerste twee. Ik ging naar de trap om te kijken wat er gebeurde. Toen kwamen twee mannen naar beneden. Ze zeiden: "Het is Aris met een vuurwapen. Hij is aan het schieten." Dus natuurlijk rende ik snel naar buiten", verklaarde een getuige volgens de krant Kathimerini.

De autoriteiten hielden rekening met een gijzelingssituatie. Ze mobiliseerden een gespecialiseerde antiterreureenheid. Ook zou een onderhandelaar zijn ingezet.

Meer uit Buitenland

35 politiemensen gewond bij voetbalwedstrijd in Duitse Mannheim

MANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.

23 minuten geleden
Doden bij neerstorten vliegtuigje in Kroatië

ZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.

2 uur geleden
Karoline Leavitt gaat terug naar politiek actiecomité MAGA Inc.

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

2 uur geleden
Oekraïne: doden en gewonden bij Russische aanval op winkelcentrum

KRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.

6 uur geleden
Dode door zwaardaanval op school Zweden, verdachte is ex-leerling

FAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.

7 uur geleden
Hooggerechtshof VS staat bouw balzaal Witte Huis voorlopig toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.

8 uur geleden
Frankrijk waarschuwt voor 300.000 mogelijk ondeugdelijke condooms

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.

10 uur geleden