Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf

ATHENE (ANP) - Zeker vier mensen, onder wie de vermoedelijke dader, zijn om het leven gekomen door een schietpartij bij een scheepvaartbedrijf in Griekenland. Volgens Griekse media is de schutter een voormalige werknemer. Hij zou zichzelf van het leven hebben beroofd.

De politie meldt dat de eigenaar van het bedrijf een van de drie slachtoffers is. De naam van het concern is niet bekendgemaakt, maar volgens Griekse media gaat het om European Navigation. De schutter zou volgens sommige berichten een Egyptische oud-werknemer zijn die zijn baan had verloren. De autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd.

Het incident vond plaats in Glyfada, bij hoofdstad Athene. De man zou het gebouw zijn binnengegaan en daar het vuur hebben geopend op medewerkers. "Ik hoorde schoten. De eerste twee. Ik ging naar de trap om te kijken wat er gebeurde. Toen kwamen twee mannen naar beneden. Ze zeiden: "Het is Aris met een vuurwapen. Hij is aan het schieten." Dus natuurlijk rende ik snel naar buiten", verklaarde een getuige volgens de krant Kathimerini.

De autoriteiten hielden rekening met een gijzelingssituatie. Ze mobiliseerden een gespecialiseerde antiterreureenheid. Ook zou een onderhandelaar zijn ingezet.

Meer uit Buitenland

Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

42 minuten geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

1 uur geleden
Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

2 uur geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

2 uur geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

4 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

5 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

6 uur geleden