Doden door schietpartij bij Grieks scheepvaartbedrijf
ATHENE (ANP) - Zeker vier mensen, onder wie de vermoedelijke dader, zijn om het leven gekomen door een schietpartij bij een scheepvaartbedrijf in Griekenland. Volgens Griekse media is de schutter een voormalige werknemer. Hij zou zichzelf van het leven hebben beroofd.
De politie meldt dat de eigenaar van het bedrijf een van de drie slachtoffers is. De naam van het concern is niet bekendgemaakt, maar volgens Griekse media gaat het om European Navigation. De schutter zou volgens sommige berichten een Egyptische oud-werknemer zijn die zijn baan had verloren. De autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd.
Het incident vond plaats in Glyfada, bij hoofdstad Athene. De man zou het gebouw zijn binnengegaan en daar het vuur hebben geopend op medewerkers. "Ik hoorde schoten. De eerste twee. Ik ging naar de trap om te kijken wat er gebeurde. Toen kwamen twee mannen naar beneden. Ze zeiden: "Het is Aris met een vuurwapen. Hij is aan het schieten." Dus natuurlijk rende ik snel naar buiten", verklaarde een getuige volgens de krant Kathimerini.
De autoriteiten hielden rekening met een gijzelingssituatie. Ze mobiliseerden een gespecialiseerde antiterreureenheid. Ook zou een onderhandelaar zijn ingezet.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Vier mensen zijn omgekomen bij een Oekraïense aanval op Rusland en de Krim, zeggen de Russische autoriteiten. Volgens hen vielen er ook meerdere gewonden.
58 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het mandaat om te regeren ligt nu bij Alternative für Deutschland (AfD), stelt CDU-deelstaatpremier Sven Schulze van Saksen-Anhalt: "Wij zijn de oppositie". Zijn christendemocraten eindigden bij de deelstaatverkiezingen op de tweede plek, ruim achter de radicaalrechtse AfD.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De EU gaat dit en volgend jaar 200 miljoen euro investeren in Groenland, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie maandag in het Groenlandse Nuuk bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor nieuwe economische kansen voor de lokale bevolking en moet bijdragen aan een duurzame en vreedzame Arctische regio.
2 uur geledenMAGDEBURG (ANP/DPA) - De verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt werden gekenmerkt door een "enorme" hoeveelheid desinformatie, stellen waarnemers van Plattform Wahlen, een non-profitorganisatie die verkiezingen monitort. Zowel vanuit binnen- als buitenland zouden er campagnes zijn opgezet om nepnieuws te verspreiden voor de verkiezingen, die eindigden in een grote overwinning voor de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD).
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.
3 uur geleden