Doden door Russische aanval op Zaporizja
ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja zijn zeker dertien mensen omgekomen, meldt de gouverneur van de gelijknamige regio. Achttien mensen raakten gewond.
Volgens Oekraïense media zoals RBC Ukraine en The Kyiv Independent is industrie geraakt bij de aanval. Zaporizja ligt op zo'n 25 kilometer van de frontlijn in het zuiden van Oekraïne en wordt regelmatig beschoten.
Oekraïne zegt zelf afgelopen nacht een aanval te hebben uitgevoerd op een oliedepot in het Russische Engels, op ongeveer 600 kilometer van door Oekraïne gecontroleerd gebied. Volgens Kyiv is het oliedepot, dat zou worden gebruikt door de Russische luchtmacht, in brand gevlogen. De Russische gouverneur van dat gebied sprak over een "massale droneaanval" en heeft de noodtoestand uitgeroepen. Twee brandweerlieden zouden zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
11 uur geleden