Doden door Russische aanval op Zaporizja
ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Zuid-Oekraïense stad Zaporizja zijn zeker dertien mensen omgekomen, meldt de gouverneur van de gelijknamige regio. Achttien mensen raakten gewond.
Volgens Oekraïense media zoals RBC Ukraine en The Kyiv Independent is industrie geraakt bij de aanval. Zaporizja ligt op zo'n 25 kilometer van de frontlijn in het zuiden van Oekraïne en wordt regelmatig beschoten.
Oekraïne zegt zelf afgelopen nacht een aanval te hebben uitgevoerd op een oliedepot in het Russische Engels, op ongeveer 600 kilometer van door Oekraïne gecontroleerd gebied. Volgens Kyiv is het oliedepot, dat zou worden gebruikt door de Russische luchtmacht, in brand gevlogen. De Russische gouverneur van dat gebied sprak over een "massale droneaanval" en heeft de noodtoestand uitgeroepen. Twee brandweerlieden zouden zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
7 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
9 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
10 uur geleden