Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door raketaanval op Damascus, Syrië beschuldigt Israël

Doden door raketaanval op Damascus, Syrië beschuldigt Israël

DAMASCUS (ANP/RTR) - Vijf mensen zijn omgekomen door een raketaanval op een doel in de Syrische hoofdstad Damascus, meldt het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten. "Een Israëlische raketaanval was gericht op een gebouw van vier verdiepingen, waardoor vijf mensen om het leven kwamen", aldus de ngo.

Het gebouw, waar aan Iran gelieerde leiders een bijeenkomst hielden, zou volledig zijn verwoest. Een bron uit een pro-Syrische groepering meldt aan persagentschap Reuters dat onder de doden zeker een lid is van de Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps dat rechtstreeks onder de geestelijk leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, valt.

Eerder op zaterdagochtend berichtten ook Syrische staatsmedia dat een aanval had plaatsgevonden in een residentiële buurt in Damascus. Ook zij wezen daarbij naar Israël als verantwoordelijke. Israël heeft de aanval nog niet bevestigd.

Sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak op 7 oktober vorig jaar, heeft Israël wel vaker aanvallen uitgevoerd op buurland Syrië. Het richt zich daarbij naar eigen zeggen tegen Iraanse milities die in het land actief zijn. Ook de luchthaven van Damascus werd de voorbije maanden meermaals getroffen door Israëlische raketten. Iran geldt als een belangrijke bondgenoot van Hamas in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

22 minuten geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

5 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

5 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

8 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

8 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

12 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

12 uur geleden