Doden door orkaan Ianos in Griekenland
ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen als gevolg van de orkaan Ianos die Griekenland heeft geteisterd.
De plaats Karditsa, 300 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Athene, werd zwaar getroffen, met modderstromen, omgewaaide bomen en stroomuitval. In die regio werd een boer dood gevonden op zijn boerderij.
Elders in die omgeving werd een vrouw gevonden die was verdronken in haar ondergelopen huis. Een derde slachtoffer wordt nog vermist, het is een automobiliste van wie de auto werd meegesleurd door het hoogwater in een rivier.
Er wordt op de Ionische Zee nog gezocht naar een schip met 55 migranten aan boord, dat vrijdag een noodsignaal uitzond. De Griekse kustwacht houdt er rekening mee dat het schip zijn koers heeft verlegd om de storm te ontwijken.
De orkaan ging gepaard met windstoten tot 117 kilometer per uur en zware regenval. Hij trof vooral het westen van Griekenland, waaronder de ook bij vakantiegangers geliefde eilanden Kefalonia en Zaynthos. Ianos wordt ook wel een 'medicane' genoemd, een stormdepressie die tegen het eind van de zomer kan ontstaan op de Middellandse Zee, waar het water dan nog warm is.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
8 uur geleden