Doden door natuurbranden in zuiden van Europa
MADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.
In Spanje stierf een man nadat hij ernstige brandwonden had opgelopen bij een brand bij de hoofdstad Madrid. In het noordwesten van het land, in Castilië en Leon, overleed een vrijwilliger die hielp bij het bestrijden van een brand. Duizenden mensen in die regio zijn geëvacueerd. Er hebben ook evacuaties plaatsgevonden in onder meer Andalusië, in het zuiden van Spanje.
In Montenegro vond een dodelijk incident plaats met twee militairen die bezig waren met brandbestrijding. Een van hen overleed nadat een watertank op hem was gevallen. De andere militair raakte ernstig gewond. Deze brand woedt ten noorden van de hoofdstad Podgorica. De autoriteiten adviseren inwoners om binnen te blijven vanwege de rook die vrijkomt.
Honderden militairen en brandweerlieden zijn in Albanië bezig met het bestrijden van bosbranden. Griekenland heeft de Europese Unie om hulp gevraagd bij het bestrijden van meer dan honderd bosbranden. Die branden worden aangewakkerd door harde wind en droge omstandigheden in het land.
Maandag overleed een kind in Italië na het oplopen van een zonnesteek. In onder meer Italië, Frankrijk, Spanje, Portugal en de Balkan gelden hittewaarschuwingen, in sommige gevallen wegens temperaturen boven de 40 graden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden