Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - In de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zaterdagochtend zeker zeventien mensen om het leven gekomen door een luchtaanval van het regeringsleger. Onder de slachtoffers zijn ook vijf kinderen, melden de hoofdstedelijke gezondheidsautoriteiten op Facebook.

Het bombardement werd uitgevoerd op de wijk Yarmoek, in het zuiden van de stad. Volgens de autoriteiten werden 25 huizen vernietigd. Op vrijdag waarschuwde het leger inwoners van de hoofdstad al om hun huizen te verlaten, als strijders van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zich in de buurt ophouden. "Van nu af aan vallen we ze overal aan", citeerden lokale media een hoge generaal. In Yarmoek is een grote wapenfabriek met opslag die begin deze maand in handen van de RSF viel.

Een woordvoerder van de RSF zei dat strijders een straaljager hebben neergehaald. Een anonieme legerbron bevestigde tegen persbureau AFP dat een jachtvliegtuig is neergestort, maar dit zou door een technisch mankement zijn gebeurd.

Machtsstrijd

Het leger en de RSF vechten sinds 15 april met elkaar wegens een machtsstrijd tussen hun leiders. Vooral de hoofdstad moet het daarbij ontgelden. Grote delen van Khartoem zijn door de gevechten al dagenlang verstoken van elektriciteit en drinkwater. Begin juni was er nog een 24 uur durend staakt-het-vuren, maar kort na het aflopen daarvan werden de gevechten weer hervat.

Door het geweld in het straatarme Afrikaanse land zijn volgens de Verenigde Naties al meer dan een miljoen mensen op de vlucht geslagen, van wie de meesten in eigen land. Zo'n 220.000 mensen zijn naar buurlanden gevlucht. Ook heeft het geweld aan al meer dan 2000 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 minuten geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

2 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

4 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

7 uur geleden