Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - In de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zaterdagochtend zeker zeventien mensen om het leven gekomen door een luchtaanval van het regeringsleger. Onder de slachtoffers zijn ook vijf kinderen, melden de hoofdstedelijke gezondheidsautoriteiten op Facebook.

Het bombardement werd uitgevoerd op de wijk Yarmoek, in het zuiden van de stad. Volgens de autoriteiten werden 25 huizen vernietigd. Op vrijdag waarschuwde het leger inwoners van de hoofdstad al om hun huizen te verlaten, als strijders van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zich in de buurt ophouden. "Van nu af aan vallen we ze overal aan", citeerden lokale media een hoge generaal. In Yarmoek is een grote wapenfabriek met opslag die begin deze maand in handen van de RSF viel.

Een woordvoerder van de RSF zei dat strijders een straaljager hebben neergehaald. Een anonieme legerbron bevestigde tegen persbureau AFP dat een jachtvliegtuig is neergestort, maar dit zou door een technisch mankement zijn gebeurd.

Machtsstrijd

Het leger en de RSF vechten sinds 15 april met elkaar wegens een machtsstrijd tussen hun leiders. Vooral de hoofdstad moet het daarbij ontgelden. Grote delen van Khartoem zijn door de gevechten al dagenlang verstoken van elektriciteit en drinkwater. Begin juni was er nog een 24 uur durend staakt-het-vuren, maar kort na het aflopen daarvan werden de gevechten weer hervat.

Door het geweld in het straatarme Afrikaanse land zijn volgens de Verenigde Naties al meer dan een miljoen mensen op de vlucht geslagen, van wie de meesten in eigen land. Zo'n 220.000 mensen zijn naar buurlanden gevlucht. Ook heeft het geweld aan al meer dan 2000 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

1 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

2 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

2 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

2 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

2 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

6 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

6 uur geleden