Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - In de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zaterdagochtend zeker zeventien mensen om het leven gekomen door een luchtaanval van het regeringsleger. Onder de slachtoffers zijn ook vijf kinderen, melden de hoofdstedelijke gezondheidsautoriteiten op Facebook.

Het bombardement werd uitgevoerd op de wijk Yarmoek, in het zuiden van de stad. Volgens de autoriteiten werden 25 huizen vernietigd. Op vrijdag waarschuwde het leger inwoners van de hoofdstad al om hun huizen te verlaten, als strijders van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zich in de buurt ophouden. "Van nu af aan vallen we ze overal aan", citeerden lokale media een hoge generaal. In Yarmoek is een grote wapenfabriek met opslag die begin deze maand in handen van de RSF viel.

Een woordvoerder van de RSF zei dat strijders een straaljager hebben neergehaald. Een anonieme legerbron bevestigde tegen persbureau AFP dat een jachtvliegtuig is neergestort, maar dit zou door een technisch mankement zijn gebeurd.

Machtsstrijd

Het leger en de RSF vechten sinds 15 april met elkaar wegens een machtsstrijd tussen hun leiders. Vooral de hoofdstad moet het daarbij ontgelden. Grote delen van Khartoem zijn door de gevechten al dagenlang verstoken van elektriciteit en drinkwater. Begin juni was er nog een 24 uur durend staakt-het-vuren, maar kort na het aflopen daarvan werden de gevechten weer hervat.

Door het geweld in het straatarme Afrikaanse land zijn volgens de Verenigde Naties al meer dan een miljoen mensen op de vlucht geslagen, van wie de meesten in eigen land. Zo'n 220.000 mensen zijn naar buurlanden gevlucht. Ook heeft het geweld aan al meer dan 2000 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

46 minuten geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

3 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

4 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

4 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

4 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

4 uur geleden