Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

Doden door luchtaanval van Soedanees leger op Khartoem

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - In de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zaterdagochtend zeker zeventien mensen om het leven gekomen door een luchtaanval van het regeringsleger. Onder de slachtoffers zijn ook vijf kinderen, melden de hoofdstedelijke gezondheidsautoriteiten op Facebook.

Het bombardement werd uitgevoerd op de wijk Yarmoek, in het zuiden van de stad. Volgens de autoriteiten werden 25 huizen vernietigd. Op vrijdag waarschuwde het leger inwoners van de hoofdstad al om hun huizen te verlaten, als strijders van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zich in de buurt ophouden. "Van nu af aan vallen we ze overal aan", citeerden lokale media een hoge generaal. In Yarmoek is een grote wapenfabriek met opslag die begin deze maand in handen van de RSF viel.

Een woordvoerder van de RSF zei dat strijders een straaljager hebben neergehaald. Een anonieme legerbron bevestigde tegen persbureau AFP dat een jachtvliegtuig is neergestort, maar dit zou door een technisch mankement zijn gebeurd.

Machtsstrijd

Het leger en de RSF vechten sinds 15 april met elkaar wegens een machtsstrijd tussen hun leiders. Vooral de hoofdstad moet het daarbij ontgelden. Grote delen van Khartoem zijn door de gevechten al dagenlang verstoken van elektriciteit en drinkwater. Begin juni was er nog een 24 uur durend staakt-het-vuren, maar kort na het aflopen daarvan werden de gevechten weer hervat.

Door het geweld in het straatarme Afrikaanse land zijn volgens de Verenigde Naties al meer dan een miljoen mensen op de vlucht geslagen, van wie de meesten in eigen land. Zo'n 220.000 mensen zijn naar buurlanden gevlucht. Ook heeft het geweld aan al meer dan 2000 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

1 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

1 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

2 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

3 uur geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

3 uur geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

4 uur geleden