
Doden door kapseizen boot met migranten bij Servië en Bosnië
LJUBOVIJA (ANP/AFP) - Zeker negen mensen zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde op de rivier Drina op de Balkan. De autoriteiten melden dat nog mensen worden vermist, maar hoeveel is onduidelijk.
Het ongeval gebeurde in de buurt van de Ljubovija in Servië, een plaats bij de grens met Bosnië. Reddingswerkers zeggen zeker negen lichamen gevonden te hebben. De politie trof bij de rivier ook achttien mensen aan die kennelijk zelf de kant hadden bereikt, onder wie drie kinderen. Het zou gaan om migranten, maar hun nationaliteit is nog niet bekendgemaakt.
Bosnië en Servië liggen op de zogenoemde Balkanroute. Daarmee wordt bedoeld dat veel migranten via die landen proberen de EU te bereiken. Volgens gegevens van de Servische overheid kwamen veel van die migranten de afgelopen maanden uit landen als Syrië, Afghanistan, Turkije, Marokko en Pakistan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Twee EU-lidstaten hebben zich niet achter een verklaring over het versterken van de democratie in de EU geschaard. De tekst werd besproken tijdens de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Hoewel er wel "brede steun" was voor de tekst, "bereikten de ministers geen consensus", staat in een persbericht.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft op zijn socialmediakanaal Truth Social opnieuw uitgehaald naar de Russische president Vladimir Poetin. Hij schrijft dat Poetin "met vuur speelt".
49 minuten geledenOTTAWA (ANP) - De Britse koning Charles heeft in Ottawa het Canadese parlementaire jaar geopend. Hij benadrukte daarin het belang van zelfbeschikking voor Canada, een verwijzing naar de uitlatingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die meerdere malen heeft gezegd Canada te willen annexeren als 51e staat van de Verenigde Staten.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De man die maandag inreed op een menigte in Liverpool wordt verdacht van poging tot moord, gevaarlijk rijden en rijden onder invloed. De politie houdt hem voorlopig vast en sprak op een persconferentie van een verdenking van "rijden terwijl hij daar ongeschikt voor was door drugs". Drugs kunnen in het Engels doelen op zowel harddrugs als geneesmiddelen en de politie specificeerde niet om wat voor middelen het ging.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Als voorlopige winnaar van de Surinaamse verkiezingen voert de Nationale Democratische Partij (NDP) van Jennifer Simons "aftastende gesprekken" met mogelijke regeringspartners, zegt woordvoerder Ricardo Panka dinsdag via de media. De voorlopige einduitslag van de Surinaamse verkiezingen komt mogelijk woensdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om alle financiële contracten van de overheid met de universiteit Harvard te beëindigen. Het gaat naar schatting om contracten ter waarde van 100 miljoen dollar (88 miljoen euro).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NPR en andere Amerikaanse omroeporganisaties stappen naar de rechter om stopzetting van hun overheidsfinanciering te voorkomen. Ze betogen dat president Donald Trump niet bevoegd is om per decreet de geldkraan dicht te draaien, schrijft de krant The New York Times.
4 uur geleden