Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door Israëlische aanval op flatgebouwen in Damascus

Doden door Israëlische aanval op flatgebouwen in Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische aanval op een appartementencomplex in Damascus zijn volgens Syrische staatsmedia zeker vijftien mensen om het leven gekomen. Ook zouden er minstens zestien gewonden zijn. De aanval vond plaats in de wijk Mazzeh, waar ambassades, kantoren van de Verenigde Naties en veiligheidsdiensten zijn. De wijk is vaker doelwit van aanvallen die aan Israël worden toegeschreven.

Ook in Qudsaya, een buitenwijk van de Syrische hoofdstad, was een aanval op een appartementencomplex, met een nog onbekend aantal dodelijke slachtoffers. Het Syrische ministerie van Defensie spreekt over een "aanval door de Israëlische vijand vanuit de bezette Syrische Golanhoogten".

Israël bestookt al jaren aan Iran gelinkte doelen in Syrië. Sinds Hamas Israël binnenviel in oktober vorig jaar, zijn die aanvallen toegenomen. Volgens de Israëlische legerradio was een doelwit van de aanval het hoofdkwartier van de Palestijnse militante groep Islamitische Jihad.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

2 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

2 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

2 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

2 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

4 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

4 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

5 uur geleden