Doden door Israëlische aanval op flatgebouwen in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische aanval op een appartementencomplex in Damascus zijn volgens Syrische staatsmedia zeker vijftien mensen om het leven gekomen. Ook zouden er minstens zestien gewonden zijn. De aanval vond plaats in de wijk Mazzeh, waar ambassades, kantoren van de Verenigde Naties en veiligheidsdiensten zijn. De wijk is vaker doelwit van aanvallen die aan Israël worden toegeschreven.
Ook in Qudsaya, een buitenwijk van de Syrische hoofdstad, was een aanval op een appartementencomplex, met een nog onbekend aantal dodelijke slachtoffers. Het Syrische ministerie van Defensie spreekt over een "aanval door de Israëlische vijand vanuit de bezette Syrische Golanhoogten".
Israël bestookt al jaren aan Iran gelinkte doelen in Syrië. Sinds Hamas Israël binnenviel in oktober vorig jaar, zijn die aanvallen toegenomen. Volgens de Israëlische legerradio was een doelwit van de aanval het hoofdkwartier van de Palestijnse militante groep Islamitische Jihad.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
5 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
8 uur geleden