Doden door Israëlische aanval op flatgebouwen in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische aanval op een appartementencomplex in Damascus zijn volgens Syrische staatsmedia zeker vijftien mensen om het leven gekomen. Ook zouden er minstens zestien gewonden zijn. De aanval vond plaats in de wijk Mazzeh, waar ambassades, kantoren van de Verenigde Naties en veiligheidsdiensten zijn. De wijk is vaker doelwit van aanvallen die aan Israël worden toegeschreven.
Ook in Qudsaya, een buitenwijk van de Syrische hoofdstad, was een aanval op een appartementencomplex, met een nog onbekend aantal dodelijke slachtoffers. Het Syrische ministerie van Defensie spreekt over een "aanval door de Israëlische vijand vanuit de bezette Syrische Golanhoogten".
Israël bestookt al jaren aan Iran gelinkte doelen in Syrië. Sinds Hamas Israël binnenviel in oktober vorig jaar, zijn die aanvallen toegenomen. Volgens de Israëlische legerradio was een doelwit van de aanval het hoofdkwartier van de Palestijnse militante groep Islamitische Jihad.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
10 uur geleden