Doden door explosie in moskee Afghanistan
KABUL (ANP/RTR) - Een explosie in een moskee in de Afghaanse hoofdstad Kabul heeft zeker twaalf mensen het leven gekost. De ontploffing komt op een moment waarop in Afghanistan een korte wapenstilstand geldt vanwege het einde van de ramadan.
De explosie vond volgens de politie plaats tijdens het vrijdaggebed. Naast de dodelijke slachtoffers, onder wie de imam van de moskee, vielen er ook vijftien gewonden. Het is niet direct duidelijk wie er achter de explosie zit.
Sinds donderdag geldt in Afghanistan een driedaagse staakt-het-vuren tussen de Taliban en de Afghaanse regering. De militante organisatie had deze afgekondigd vanwege Eid al-Fitr, ook wel bekend als het Suikerfeest. Het leger is door de regering opgeroepen het bestand te respecteren.
De aankondiging van de Taliban werd verwelkomd door president Ashraf Ghani, die pleit voor een permanente wapenstilstand. Sinds bekend werd dat alle internationale troepen voor 11 september uit Afghanistan zullen vertrekken, voert de groepering steeds meer aanvallen uit. De Taliban waren tot 2001 in Afghanistan aan de macht, totdat ze werden afgezet door de Verenigde Staten in de nasleep van de aanslagen op 11 september 2001.
Meer uit Buitenland
BISJKEK (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin bedankt voor het standpunt van Rusland in de Iranoorlog. Hij zei dat Moskou en Teheran samen weerstand kunnen bieden aan het "unilateralisme" van de Verenigde Staten.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn dinsdag zeker vier mensen gedood, onder wie drie kinderen, melden gezondheidsfunctionarissen.
3 uur geledenWICKLOW (ANP) - Het belangrijkste probleem voor Oekraïne is het tekort aan luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bij aankomst in het Ierse Wicklow. Oekraïne moet zo snel mogelijk extra onderscheppingsraketten tot zijn beschikking krijgen, zei ze.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
6 uur geleden