Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door enorme explosie in havengebied Beiroet

Doden door enorme explosie in havengebied Beiroet

BEIROET (ANP/RTR) - Zeker tien mensen zijn dinsdag om het leven gekomen door een enorme explosie in het havengebied van de Libanese hoofdstad Beiroet. Dat melden veiligheids- en medische bronnen. Tientallen mensen zijn gewond geraakt. De tv-zender Al Mayadeen spreekt van honderden gewonden. Gebouwen in een groot deel van de stad raakten beschadigd. De explosie was tot op Cyprus te horen, zo'n 240 kilometer verderop.

De ontploffing deed zich voor na een brand. Wat de explosie heeft veroorzaakt, is nog niet bekend. Volgens de minister van Volksgezondheid was de ontploffing in een vuurwerkopslagplaats, maar volgens het hoofd van de Libanese douane gaat het om een opslagloods voor chemicaliën. Het havengebied is door de veiligheidsdiensten afgezet.

Op beelden van Libanese media is te zien dat er mensen onder puin liggen. Het leger is ingezet om de gewonden naar het ziekenhuis te brengen.

Rookpluim

De harde klap werd in grote delen van de stad gevoeld en was te horen tot in Nicosia op Oost-Cyprus. Een enorme oranje rookpluim steeg boven de stad op. In grote delen van de stad sneuvelden ruiten en raakten auto's en gebouwen beschadigd. Een correspondent van Al-Jazeera die kilometers van de ontploffing verwijderd was, zei dat om haar heen ruiten sneuvelden en dat ze zelf omver werd geblazen.

De explosie komt op het moment dat Libanon de ergste economische crisis in decennia doormaakt, waardoor bijna de helft van de bevolking in armoede leeft.

Meer uit Buitenland

Greta Thunberg probeert opnieuw Gaza te bezoeken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.

5 uur geleden
Hamas: voorstel VS voor bestand Gaza voldoet niet aan eisen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.

8 uur geleden
Montenegro blijft premier van Portugal

LISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.

8 uur geleden
VS bevestigen instemming Israël met voorstel bestand Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.

8 uur geleden
Parijs verbiedt roken op stranden en in parken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.

10 uur geleden
Israëlische media: Netanyahu akkoord met nieuw Gaza-voorstel VS

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft tegen familieleden van gijzelaars gezegd akkoord te zijn met een nieuw voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook, berichten Haaretz en andere media in Israël. Het voorstel komt van de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

12 uur geleden
VS-Gezant Witkoff komt volgens media met nieuw voorstel Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - De speciale gezant van de Amerikaanse regering, Steve Witkoff, heeft volgens Israëlische media een nieuw voorstel voorgelegd voor een bestand in de Gazastrook. Het zou een bestand van zestig dagen moeten worden. Hamas zou in die periode tien levende Israëlische gijzelaars vrijlaten en Israël 125 Palestijnse gevangenen die tot levenslang zijn veroordeeld.

13 uur geleden