Doden door enorme explosie in havengebied Beiroet
BEIROET (ANP/RTR) - Zeker tien mensen zijn dinsdag om het leven gekomen door een enorme explosie in het havengebied van de Libanese hoofdstad Beiroet. Dat melden veiligheids- en medische bronnen. Tientallen mensen zijn gewond geraakt. De tv-zender Al Mayadeen spreekt van honderden gewonden. Gebouwen in een groot deel van de stad raakten beschadigd. De explosie was tot op Cyprus te horen, zo'n 240 kilometer verderop.
De ontploffing deed zich voor na een brand. Wat de explosie heeft veroorzaakt, is nog niet bekend. Volgens de minister van Volksgezondheid was de ontploffing in een vuurwerkopslagplaats, maar volgens het hoofd van de Libanese douane gaat het om een opslagloods voor chemicaliën. Het havengebied is door de veiligheidsdiensten afgezet.
Op beelden van Libanese media is te zien dat er mensen onder puin liggen. Het leger is ingezet om de gewonden naar het ziekenhuis te brengen.
Rookpluim
De harde klap werd in grote delen van de stad gevoeld en was te horen tot in Nicosia op Oost-Cyprus. Een enorme oranje rookpluim steeg boven de stad op. In grote delen van de stad sneuvelden ruiten en raakten auto's en gebouwen beschadigd. Een correspondent van Al-Jazeera die kilometers van de ontploffing verwijderd was, zei dat om haar heen ruiten sneuvelden en dat ze zelf omver werd geblazen.
De explosie komt op het moment dat Libanon de ergste economische crisis in decennia doormaakt, waardoor bijna de helft van de bevolking in armoede leeft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
58 minuten geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
2 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
5 uur geleden