Doden door brand na explosie in Frans stadje
PERPIGNAN (ANP/AFP) - In de Zuid-Franse plaats Saint-Laurent-de-la-Salanque zijn zondagnacht zeker zeven mensen om het leven gekomen door een brand die werd veroorzaakt door een explosie. Onder de slachtoffers was een kind. Drie mensen liepen lichte verwondingen op, meldde de brandweer. Die is druk bezig puin te verwijderen.
Na de explosie rond 01.30 uur brak brand uit in gebouwen aan beide kanten van een straat in het plaatsje bij de stad Perpignan. Bijna honderd brandweerlieden zagen delen van huizen instorten. Een man van in de dertig sprong van de tweede verdieping om aan het vuur te ontsnappen. Een aantal buurtbewoners kan nog niet terug naar huis.
De autoriteiten onderzoeken de oorzaak van de ontploffing. Minister Gérald Darmanin van Binnenlandse Zaken bezoekt de plaats des onheils later op de dag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een man gearresteerd voor de schietpartij in Coney Island op de avond van 4 juli, meldt ABC News. Daarbij raakten acht mensen gewond, onder wie vier kinderen.
2 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft aan elke leider die deze week aanwezig was bij de NAVO-top in Ankara een pistool cadeau gedaan, zo liet de Britse premier Keir Starmer weten.
1 uur geledenLONDEN/BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran om de dreiging van dat land tegen de scheepvaart in de Straat van Hormuz tegen te gaan. De aanval komt kort nadat president Donald Trump had gezegd dat de wapenstilstandsovereenkomst wat hem betreft niet meer bestaat. Hij kondigde nieuwe aanvallen aan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten Syrië van een lijst met landen te halen die terrorisme financieren, meldt persbureau Reuters op basis van een brief die Trump stuurde aan de Syrische president Ahmed al-Sharaa. Het Amerikaanse Congres heeft 45 dagen om het besluit te beoordelen voordat het definitief wordt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft groen licht gegeven voor de uitbetaling van miljoenen aan schadevergoeding voor E. Jean Carroll. Daarmee ontvangt de columnist en schrijver nu omgerekend bijna 5,1 miljoen euro van president Donald Trump.
5 uur geledenNABATIEH (ANP) - Door een Israëlische droneaanval in het zuiden van Libanon zijn twee mannen omgekomen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens het persbureau vond de aanval plaats in de buurt van een ziekenhuis in de plaats Nabatieh al-Fawqa.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van Oekraïne-bondgenoten die maandag weer bijeenkomt in Parijs, laat zien dat Europa ook los van de Verenigde Staten kan optreden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron na afloop van de NAVO-top in Ankara. Daar spraken de leiders van de NAVO-landen uit dat Europa taken van de VS gaat overnemen. Frankrijk en andere landen noemen de coalities Oekraïne en bijvoorbeeld de Straat van Hormuz al langer als vehikels voor een zelfstandiger Europa.
5 uur geleden