Doden door aardbeving in Ecuador
QUITO (ANP/RTR) - In Ecuador zijn meerdere doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt door een aardbeving. Een aardschok met een kracht van 6.8 trof zaterdag een deel van het land en het noorden van Peru. Na de beving volgden nog twee kleinere naschokken.
De aardbeving heeft volgens een eerste statement namens president Guillermo Lasso aan zeker veertien mensen het leven gekost. Meer dan 380 mensen raakten gewond. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de zuidelijke provincie El Oro. Daar zijn ook minimaal 44 woningen verwoest en nog eens 90 huizen beschadigd. Ook tientallen medische instellingen en scholen liepen schade op. Meerdere wegen in de regio zijn onbegaanbaar door aardverschuivingen.
In de naast El Oro gelegen provincie Azuay kwam een persoon om het leven doordat een muur op een auto viel in de stad Cuenca. Voor zover bekend is er in Peru geen schade.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.
2 uur geledenASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiemateriaal. Daarvoor is goedkeuring gegeven, meldt de Europese Commissie maandag. Het geld maakt deel uit van de EU-lening van 90 miljard euro die eind vorig jaar is afgesproken voor Oekraïne.
4 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De partij van de premier van Nieuw-Zeeland gaat een wetsvoorstel indienen om het gebruik van sociale media door kinderen onder de 16 jaar te verbieden. Dat maakte premier Christopher Luxon maandag namens de New Zealand National Party bekend.
5 uur geleden