Doden door aardbeving in Ecuador
QUITO (ANP/RTR) - In Ecuador zijn meerdere doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt door een aardbeving. Een aardschok met een kracht van 6.8 trof zaterdag een deel van het land en het noorden van Peru. Na de beving volgden nog twee kleinere naschokken.
De aardbeving heeft volgens een eerste statement namens president Guillermo Lasso aan zeker veertien mensen het leven gekost. Meer dan 380 mensen raakten gewond. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de zuidelijke provincie El Oro. Daar zijn ook minimaal 44 woningen verwoest en nog eens 90 huizen beschadigd. Ook tientallen medische instellingen en scholen liepen schade op. Meerdere wegen in de regio zijn onbegaanbaar door aardverschuivingen.
In de naast El Oro gelegen provincie Azuay kwam een persoon om het leven doordat een muur op een auto viel in de stad Cuenca. Voor zover bekend is er in Peru geen schade.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci beroept zich op zijn zwijgrecht tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over het ontstaan van covid. Volgens Fauci is hij alleen maar gedagvaard omdat een senator erop uit zou zijn om hem in de gevangenis te krijgen.
11 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Het aantal wilde tijgers in Nepal blijft toenemen, meldt het Wereld Natuur Fonds (WWF) op basis van nieuwe schattingen van de overheid van het Aziatische land. Waar in 2010 naar schatting 121 tijgers in Nepal leefden, is dat aantal dit jaar gestegen tot 429. Volgens het WWF gaat het om een van de opvallendste voorbeelden ter wereld van het herstel van een bedreigde diersoort.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft nieuwe aanvallen op Iran aangekondigd. De VS gaan een verijdelde aanval met ballistische raketten op Amerikaanse troepen in Jordanië vergelden, zei de Amerikaanse president in grove bewoordingen tegen FOX News.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België stuurt materieel en militairen naar Frankrijk om te helpen met de bestrijding van de natuurbranden, meldt minister van Defensie Theo Francken. Twee brandweerwagens, negen waterbevoorradingswagens en 29 militairen zijn onderweg naar het zuidwesten van Frankrijk.
37 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Inwoners van de Spaanse regio Ávila die moesten evacueren wegens een bosbrand, mogen allemaal weer terug naar huis. De Spaanse regering heeft besloten het evacuatiebevel per direct in te trekken.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk wijst journalist en voormalig chef van de Franse dependance van Russia Today, Xenia Fedorova, uit. Dat meldt persbureau AFP op gezag van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Fedorova werd sterk bekritiseerd om haar optredens in Franse media.
1 uur geledenCARPENTRAS/ORANGE (ANP/AFP) - Na de vondst van de stoffelijke resten van vijf zuigelingen in een appartement in het Franse Orange zijn de moeder en haar partner woensdag in voorlopige hechtenis genomen. Justitie heeft bekendgemaakt dat het een onderzoek is begonnen "naar moord op een kind van jonger dan vijftien jaar oud".
1 uur geleden