Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door aardbeving in Ecuador

Doden door aardbeving in Ecuador

QUITO (ANP/RTR) - In Ecuador zijn meerdere doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt door een aardbeving. Een aardschok met een kracht van 6.8 trof zaterdag een deel van het land en het noorden van Peru. Na de beving volgden nog twee kleinere naschokken.

De aardbeving heeft volgens een eerste statement namens president Guillermo Lasso aan zeker veertien mensen het leven gekost. Meer dan 380 mensen raakten gewond. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de zuidelijke provincie El Oro. Daar zijn ook minimaal 44 woningen verwoest en nog eens 90 huizen beschadigd. Ook tientallen medische instellingen en scholen liepen schade op. Meerdere wegen in de regio zijn onbegaanbaar door aardverschuivingen.

In de naast El Oro gelegen provincie Azuay kwam een persoon om het leven doordat een muur op een auto viel in de stad Cuenca. Voor zover bekend is er in Peru geen schade.

Meer uit Buitenland

Denemarken: migranten in 2027 naar terugkeercentrum buiten EU

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.

19 minuten geleden
Reform UK stuurt medewerkers weg na nieuwe rel over donaties

LONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.

27 minuten geleden
VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

1 uur geleden
Frankrijk registreert oversterfte van 7000 tijdens hittegolven

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.

1 uur geleden
Nog tientallen mensen in tunnel Nepal waaruit tweetal werd gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.

2 uur geleden
Nepal: twee personen levend uit tunnel gered na overstromingen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.

4 uur geleden
Zuid-Korea onderzoekt militaire opties voor Straat van Hormuz

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.

5 uur geleden