Doden door aardbeving in Ecuador
QUITO (ANP/RTR) - In Ecuador zijn meerdere doden gevallen en honderden mensen gewond geraakt door een aardbeving. Een aardschok met een kracht van 6.8 trof zaterdag een deel van het land en het noorden van Peru. Na de beving volgden nog twee kleinere naschokken.
De aardbeving heeft volgens een eerste statement namens president Guillermo Lasso aan zeker veertien mensen het leven gekost. Meer dan 380 mensen raakten gewond. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de zuidelijke provincie El Oro. Daar zijn ook minimaal 44 woningen verwoest en nog eens 90 huizen beschadigd. Ook tientallen medische instellingen en scholen liepen schade op. Meerdere wegen in de regio zijn onbegaanbaar door aardverschuivingen.
In de naast El Oro gelegen provincie Azuay kwam een persoon om het leven doordat een muur op een auto viel in de stad Cuenca. Voor zover bekend is er in Peru geen schade.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".
1 uur geledenDe bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
7 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
8 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
12 uur geleden