Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.
Er zouden zeker een dozijn explosies te horen zijn geweest in de hoofdstad. Volgens Klitsjko waren er in minstens drie wijken inslagen. Daarbij werden onder meer woongebouwen geraakt. Ook zouden meerdere gebouwen in brand staan en werden de ruiten van een kinderziekenhuis vernield.
Volgens de burgemeester zitten er ook nog mensen vast in een schuilkelder en onder het puin van een gebouw. Verdere details gaf hij daar niet over.
Preventief militaire luchtvaartoperaties
Het Poolse leger schreef op X preventief militaire luchtvaartoperaties te hebben uitgevoerd vanwege de Russische aanvallen op Oekraïne. "In verband met de activiteit van de langeafstandsluchtvaart van de Russische Federatie, die aanvallen uitvoert op het grondgebied van Oekraïne, is het opereren van militaire luchtvaart in het Poolse luchtruim begonnen", aldus het leger.
In Roemenië stegen twee Spaanse straaljagers op die onderdeel zijn van een NAVO-missie, plus een Roemeense luchtmachthelikopter. Radarsystemen hadden verdachte objecten in de lucht gezien. Volgens het ministerie van Defensie kwam een drone het Roemeense luchtruim binnen bij de grensstad Galaţi. Die zou uiteindelijk zijn neergestort in onbewoond gebied.
Rusland meldde een grote droneaanval vanuit Oekraïne. Volgens burgemeester Sergej Sobjanin van Moskou kwamen 250 drones richting de hoofdstad. De meeste werden volgens hem ver van de hoofdstad vernietigd, een deel in de regio Moskou zelf.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
24 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
2 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
9 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
10 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
11 uur geleden