Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen

Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij Russische aanvallen op de stad Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne zijn drie mensen gedood. Veertien mensen raakten gewond. Ook werd een voertuig van het Internationaal Atoomagentschap IAEA getroffen.

De gouverneur van de regio Ivan Fedorov schreef op Telegram dat dinsdag een raketaanval werd uitgevoerd op het centrum van de stad. Volgens een publieke radiozender werd een ziekenhuis getroffen en is de verwachting dat er nog meer mensen onder het puin liggen.

Het voertuig van de IAEA werd getroffen bij een droneaanval toen het op weg was naar de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja. Hierbij vielen geen slachtoffers. IAEA-chef Rafael Grossi reageerde in een video op X. "Een kerncentrale aanvallen is een no-go. Degenen die zorgen voor de nucleaire veiligheid van deze centrales aanvallen is zelfs nog onacceptabeler."

Atoomagentschap

Het atoomagentschap heeft permanent deskundigen in de kerncentrale gestationeerd om de situatie aldaar te monitoren. De kerncentrale ligt niet ver van de frontlinie.

Rusland begon eind november met een serie aanvallen op de energie-infrastructuur in Oekraïne. Het IAEA waarschuwde dat dit de veiligheid van de kerncentrales in gevaar bracht, omdat de koelsystemen afhankelijk zijn van een betrouwbare stroomvoorziening.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

1 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

2 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

5 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

5 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

6 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

6 uur geleden