Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen
ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij Russische aanvallen op de stad Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne zijn drie mensen gedood. Veertien mensen raakten gewond. Ook werd een voertuig van het Internationaal Atoomagentschap IAEA getroffen.
De gouverneur van de regio Ivan Fedorov schreef op Telegram dat dinsdag een raketaanval werd uitgevoerd op het centrum van de stad. Volgens een publieke radiozender werd een ziekenhuis getroffen en is de verwachting dat er nog meer mensen onder het puin liggen.
Het voertuig van de IAEA werd getroffen bij een droneaanval toen het op weg was naar de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja. Hierbij vielen geen slachtoffers. IAEA-chef Rafael Grossi reageerde in een video op X. "Een kerncentrale aanvallen is een no-go. Degenen die zorgen voor de nucleaire veiligheid van deze centrales aanvallen is zelfs nog onacceptabeler."
Atoomagentschap
Het atoomagentschap heeft permanent deskundigen in de kerncentrale gestationeerd om de situatie aldaar te monitoren. De kerncentrale ligt niet ver van de frontlinie.
Rusland begon eind november met een serie aanvallen op de energie-infrastructuur in Oekraïne. Het IAEA waarschuwde dat dit de veiligheid van de kerncentrales in gevaar bracht, omdat de koelsystemen afhankelijk zijn van een betrouwbare stroomvoorziening.
Meer uit Buitenland
ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
27 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
4 uur geleden