Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen
ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij Russische aanvallen op de stad Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne zijn drie mensen gedood. Veertien mensen raakten gewond. Ook werd een voertuig van het Internationaal Atoomagentschap IAEA getroffen.
De gouverneur van de regio Ivan Fedorov schreef op Telegram dat dinsdag een raketaanval werd uitgevoerd op het centrum van de stad. Volgens een publieke radiozender werd een ziekenhuis getroffen en is de verwachting dat er nog meer mensen onder het puin liggen.
Het voertuig van de IAEA werd getroffen bij een droneaanval toen het op weg was naar de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja. Hierbij vielen geen slachtoffers. IAEA-chef Rafael Grossi reageerde in een video op X. "Een kerncentrale aanvallen is een no-go. Degenen die zorgen voor de nucleaire veiligheid van deze centrales aanvallen is zelfs nog onacceptabeler."
Atoomagentschap
Het atoomagentschap heeft permanent deskundigen in de kerncentrale gestationeerd om de situatie aldaar te monitoren. De kerncentrale ligt niet ver van de frontlinie.
Rusland begon eind november met een serie aanvallen op de energie-infrastructuur in Oekraïne. Het IAEA waarschuwde dat dit de veiligheid van de kerncentrales in gevaar bracht, omdat de koelsystemen afhankelijk zijn van een betrouwbare stroomvoorziening.
Meer uit Buitenland
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
10 uur geleden