Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen

Doden door aanval op Zaporizja, voertuig van IAEA getroffen

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - Bij Russische aanvallen op de stad Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne zijn drie mensen gedood. Veertien mensen raakten gewond. Ook werd een voertuig van het Internationaal Atoomagentschap IAEA getroffen.

De gouverneur van de regio Ivan Fedorov schreef op Telegram dat dinsdag een raketaanval werd uitgevoerd op het centrum van de stad. Volgens een publieke radiozender werd een ziekenhuis getroffen en is de verwachting dat er nog meer mensen onder het puin liggen.

Het voertuig van de IAEA werd getroffen bij een droneaanval toen het op weg was naar de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja. Hierbij vielen geen slachtoffers. IAEA-chef Rafael Grossi reageerde in een video op X. "Een kerncentrale aanvallen is een no-go. Degenen die zorgen voor de nucleaire veiligheid van deze centrales aanvallen is zelfs nog onacceptabeler."

Atoomagentschap

Het atoomagentschap heeft permanent deskundigen in de kerncentrale gestationeerd om de situatie aldaar te monitoren. De kerncentrale ligt niet ver van de frontlinie.

Rusland begon eind november met een serie aanvallen op de energie-infrastructuur in Oekraïne. Het IAEA waarschuwde dat dit de veiligheid van de kerncentrales in gevaar bracht, omdat de koelsystemen afhankelijk zijn van een betrouwbare stroomvoorziening.

Meer uit Buitenland

Britse minister dankt Nederland na repatriatie passagiers Hondius

LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.

1 uur geleden
Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

3 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

3 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

6 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

11 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

12 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

12 uur geleden