Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Russische aanval op Cherson, onder wie twee kinderen

Doden bij Russische aanval op Cherson, onder wie twee kinderen

KYIV (ANP/DPA) - In Oekraïne zijn meerdere burgers omgekomen nadat twee dorpen in de Zuid-Oekraïense regio Cherson werden aangevallen door Russische troepen. Een van de slachtoffers is een baby van slechts 23 dagen oud, schrijft de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken, Ihor Klymenko, op Telegram.

Bij de aanval op het dorp Sjyroka Balka werd een echtpaar, hun baby en een andere man gedood. De 12-jarige zoon van het koppel werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar hij alsnog overleed. Ook in het dorp Stanislav waren er doden te betreuren.

Oekraïense aanklagers zeiden zondag dat als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne, die meer dan 17 maanden geleden begon, tot dusver minstens vijfhonderd kinderen om het leven zijn gekomen, cijfers die eerder al door de VN werden gemeld. Nog eens 1100 kinderen liepen in verschillende mate verwondingen op.

Bewijsmateriaal

Het werkelijke aantal kinderslachtoffers ligt waarschijnlijk hoger. Het aantal omgekomen en gewonde kinderen was het hoogst in de oostelijke regio's Donetsk en Charkiv nabij de frontlinie, gevolgd door de hoofdstedelijke regio Kyiv en Cherson in het zuiden van Oekraïne.

Justitie in Oekraïne registreert de burgerslachtoffers die vallen in de oorlog en verzamelt bewijsmateriaal dat mogelijk kan worden gebruikt in rechtszaken om Russische soldaten verantwoordelijk te houden voor oorlogsmisdaden.

Meer uit Buitenland

Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

6 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

7 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

11 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

15 uur geleden