Doden bij Russische aanval op Cherson, onder wie twee kinderen
KYIV (ANP/DPA) - In Oekraïne zijn meerdere burgers omgekomen nadat twee dorpen in de Zuid-Oekraïense regio Cherson werden aangevallen door Russische troepen. Een van de slachtoffers is een baby van slechts 23 dagen oud, schrijft de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken, Ihor Klymenko, op Telegram.
Bij de aanval op het dorp Sjyroka Balka werd een echtpaar, hun baby en een andere man gedood. De 12-jarige zoon van het koppel werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar hij alsnog overleed. Ook in het dorp Stanislav waren er doden te betreuren.
Oekraïense aanklagers zeiden zondag dat als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne, die meer dan 17 maanden geleden begon, tot dusver minstens vijfhonderd kinderen om het leven zijn gekomen, cijfers die eerder al door de VN werden gemeld. Nog eens 1100 kinderen liepen in verschillende mate verwondingen op.
Bewijsmateriaal
Het werkelijke aantal kinderslachtoffers ligt waarschijnlijk hoger. Het aantal omgekomen en gewonde kinderen was het hoogst in de oostelijke regio's Donetsk en Charkiv nabij de frontlinie, gevolgd door de hoofdstedelijke regio Kyiv en Cherson in het zuiden van Oekraïne.
Justitie in Oekraïne registreert de burgerslachtoffers die vallen in de oorlog en verzamelt bewijsmateriaal dat mogelijk kan worden gebruikt in rechtszaken om Russische soldaten verantwoordelijk te houden voor oorlogsmisdaden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
6 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
7 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
8 uur geleden