Doden bij Russische aanval op Cherson, onder wie twee kinderen
KYIV (ANP/DPA) - In Oekraïne zijn meerdere burgers omgekomen nadat twee dorpen in de Zuid-Oekraïense regio Cherson werden aangevallen door Russische troepen. Een van de slachtoffers is een baby van slechts 23 dagen oud, schrijft de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken, Ihor Klymenko, op Telegram.
Bij de aanval op het dorp Sjyroka Balka werd een echtpaar, hun baby en een andere man gedood. De 12-jarige zoon van het koppel werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht waar hij alsnog overleed. Ook in het dorp Stanislav waren er doden te betreuren.
Oekraïense aanklagers zeiden zondag dat als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne, die meer dan 17 maanden geleden begon, tot dusver minstens vijfhonderd kinderen om het leven zijn gekomen, cijfers die eerder al door de VN werden gemeld. Nog eens 1100 kinderen liepen in verschillende mate verwondingen op.
Bewijsmateriaal
Het werkelijke aantal kinderslachtoffers ligt waarschijnlijk hoger. Het aantal omgekomen en gewonde kinderen was het hoogst in de oostelijke regio's Donetsk en Charkiv nabij de frontlinie, gevolgd door de hoofdstedelijke regio Kyiv en Cherson in het zuiden van Oekraïne.
Justitie in Oekraïne registreert de burgerslachtoffers die vallen in de oorlog en verzamelt bewijsmateriaal dat mogelijk kan worden gebruikt in rechtszaken om Russische soldaten verantwoordelijk te houden voor oorlogsmisdaden.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
11 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
14 uur geleden