Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

DAKAR (ANP/AFP) - Bij protesten tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen in Senegal zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Zaterdagochtend overleed een 23-jarige straatverkoper in een ziekenhuis in de hoofdstad Dakar.

De familie van de man zegt tegen het Franse persbureau AFP dat hij vrijdag bij protesten in de wijk Colobane in zijn maag werd geschoten door politie. In het ziekenhuis onderging hij vrijdagavond twee operaties, maar zaterdagochtend overleed hij. De lokale autoriteiten hebben zijn dood nog niet bevestigd.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde eerder al dat een 22-jarige student was omgekomen. De student overleed op een universiteitscampus in het noorden van de stad Saint-Louis. Ordediensten ontkennen verantwoordelijk te zijn voor zijn dood. Ze zouden niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het ministerie van Binnenlandse Zaken start een onderzoek.

Corruptie

Behalve in Saint-Louis en Dakar vonden ook in andere Senegalese steden confrontaties plaats. De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot 15 december.

President Macky Sall had opgeroepen tot uitstel, omdat kandidaten onterecht zouden zijn gediskwalificeerd en er zou sprake zijn van corruptie. Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar mag stellen, kan door het uitstel langer aan de macht blijven. De Senegalese oppositie noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep".

Meer uit Buitenland

Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

10 minuten geleden
Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

1 uur geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

4 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

4 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

4 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

6 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

7 uur geleden