Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

DAKAR (ANP/AFP) - Bij protesten tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen in Senegal zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Zaterdagochtend overleed een 23-jarige straatverkoper in een ziekenhuis in de hoofdstad Dakar.

De familie van de man zegt tegen het Franse persbureau AFP dat hij vrijdag bij protesten in de wijk Colobane in zijn maag werd geschoten door politie. In het ziekenhuis onderging hij vrijdagavond twee operaties, maar zaterdagochtend overleed hij. De lokale autoriteiten hebben zijn dood nog niet bevestigd.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde eerder al dat een 22-jarige student was omgekomen. De student overleed op een universiteitscampus in het noorden van de stad Saint-Louis. Ordediensten ontkennen verantwoordelijk te zijn voor zijn dood. Ze zouden niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het ministerie van Binnenlandse Zaken start een onderzoek.

Corruptie

Behalve in Saint-Louis en Dakar vonden ook in andere Senegalese steden confrontaties plaats. De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot 15 december.

President Macky Sall had opgeroepen tot uitstel, omdat kandidaten onterecht zouden zijn gediskwalificeerd en er zou sprake zijn van corruptie. Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar mag stellen, kan door het uitstel langer aan de macht blijven. De Senegalese oppositie noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep".

Meer uit Buitenland

Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

38 minuten geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

1 uur geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

1 uur geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

2 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

4 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

5 uur geleden