Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal

DAKAR (ANP/AFP) - Bij protesten tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen in Senegal zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Zaterdagochtend overleed een 23-jarige straatverkoper in een ziekenhuis in de hoofdstad Dakar.

De familie van de man zegt tegen het Franse persbureau AFP dat hij vrijdag bij protesten in de wijk Colobane in zijn maag werd geschoten door politie. In het ziekenhuis onderging hij vrijdagavond twee operaties, maar zaterdagochtend overleed hij. De lokale autoriteiten hebben zijn dood nog niet bevestigd.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde eerder al dat een 22-jarige student was omgekomen. De student overleed op een universiteitscampus in het noorden van de stad Saint-Louis. Ordediensten ontkennen verantwoordelijk te zijn voor zijn dood. Ze zouden niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het ministerie van Binnenlandse Zaken start een onderzoek.

Corruptie

Behalve in Saint-Louis en Dakar vonden ook in andere Senegalese steden confrontaties plaats. De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot 15 december.

President Macky Sall had opgeroepen tot uitstel, omdat kandidaten onterecht zouden zijn gediskwalificeerd en er zou sprake zijn van corruptie. Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar mag stellen, kan door het uitstel langer aan de macht blijven. De Senegalese oppositie noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep".

Meer uit Buitenland

AfD-leider en links kopstuk bakkeleien op Duitse tv over Hitler

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse leiders van de uiterst linkse en rechtse flank zijn op televisie in aanvaring gekomen over onder meer opvattingen over Adolf Hitler. Bij omroep ARD gingen Alice Weidel van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) en de opkomende links-populistische Sahra Wagenknecht van BSW (Bündnis Sahra Wagenknecht) met elkaar in debat.

58 minuten geleden
Eerste homostellen in Thailand getrouwd na inwerkingtreding wet

BANGKOK (ANP/AFP) - In Thailand is donderdag de wet ingegaan die het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht mogelijk maakt. En daar is direct gebruik van gemaakt.

4 uur geleden
Denktank: zonne-energie passeert steenkool in stroomproductie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - Vorig jaar is voor het eerst in de Europese Unie meer elektriciteit opgewekt via zonne-energie dan met steenkool. Energiedenktank Ember meldt in een rapport dat hernieuwbare energiebronnen in 2024 sowieso goed waren voor bijna de helft (47 procent) van de energiesector van de EU. 11 procent kwam voor rekening van zonne-energie.

4 uur geleden
Saudi-Arabië wil 600 miljard in handel VS steken, zegt kroonprins

RIYAD (ANP/RTR) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat zijn land de komende vier jaar 600 miljard dollar (576 miljard euro) steekt in extra investeringen en handel met de Verenigde Staten. Dat heeft hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek laten weten, meldt het Saudische staatspersbureau.

4 uur geleden
Trump sluit zuidelijke grens voor migranten en stuurt militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opdracht gegeven om migranten aan de zuidelijke grens van de Verenigde Staten tegen te houden en weg te sturen. Hij stuurt ook 1500 extra militairen naar de grens met Mexico.

9 uur geleden
Meer dan 800 vrachtwagens met hulpgoederen Gaza binnengereden

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor humanitaire hulp (OCHA) zegt dat woensdag 808 vrachtwagens met humanitaire hulpgoederen de Gazastrook zijn binnengereden. Dat zijn er opnieuw meer dan de dagelijkse 600 die is afgesproken in het bestand tussen Israël en Hamas.

10 uur geleden
Mexico niet blij met asielbeleid van Trump

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft niet ingestemd met het opvangen van niet-Mexicaanse migranten die asiel zoeken in de Verenigde Staten. Dat zegt de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in reactie op de plannen van haar nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Die wil dat migranten de behandeling van hun asielaanvragen weer aan de Mexicaanse kant van de grens gaan afwachten.

11 uur geleden