Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal
DAKAR (ANP/AFP) - Bij protesten tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen in Senegal zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Zaterdagochtend overleed een 23-jarige straatverkoper in een ziekenhuis in de hoofdstad Dakar.
De familie van de man zegt tegen het Franse persbureau AFP dat hij vrijdag bij protesten in de wijk Colobane in zijn maag werd geschoten door politie. In het ziekenhuis onderging hij vrijdagavond twee operaties, maar zaterdagochtend overleed hij. De lokale autoriteiten hebben zijn dood nog niet bevestigd.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde eerder al dat een 22-jarige student was omgekomen. De student overleed op een universiteitscampus in het noorden van de stad Saint-Louis. Ordediensten ontkennen verantwoordelijk te zijn voor zijn dood. Ze zouden niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het ministerie van Binnenlandse Zaken start een onderzoek.
Corruptie
Behalve in Saint-Louis en Dakar vonden ook in andere Senegalese steden confrontaties plaats. De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot 15 december.
President Macky Sall had opgeroepen tot uitstel, omdat kandidaten onterecht zouden zijn gediskwalificeerd en er zou sprake zijn van corruptie. Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar mag stellen, kan door het uitstel langer aan de macht blijven. De Senegalese oppositie noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep".
Meer uit Buitenland
BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
13 minuten geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
26 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
5 uur geleden