Doden bij protesten tegen afgelaste verkiezing Senegal
DAKAR (ANP/AFP) - Bij protesten tegen het afgelasten van de presidentsverkiezingen in Senegal zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Zaterdagochtend overleed een 23-jarige straatverkoper in een ziekenhuis in de hoofdstad Dakar.
De familie van de man zegt tegen het Franse persbureau AFP dat hij vrijdag bij protesten in de wijk Colobane in zijn maag werd geschoten door politie. In het ziekenhuis onderging hij vrijdagavond twee operaties, maar zaterdagochtend overleed hij. De lokale autoriteiten hebben zijn dood nog niet bevestigd.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldde eerder al dat een 22-jarige student was omgekomen. De student overleed op een universiteitscampus in het noorden van de stad Saint-Louis. Ordediensten ontkennen verantwoordelijk te zijn voor zijn dood. Ze zouden niet hebben ingegrepen tijdens demonstraties op de campus. Het ministerie van Binnenlandse Zaken start een onderzoek.
Corruptie
Behalve in Saint-Louis en Dakar vonden ook in andere Senegalese steden confrontaties plaats. De onrust in het West-Afrikaanse land volgt op een beslissing van het parlement eerder deze week om de presidentsverkiezingen van 25 februari uit te stellen tot 15 december.
President Macky Sall had opgeroepen tot uitstel, omdat kandidaten onterecht zouden zijn gediskwalificeerd en er zou sprake zijn van corruptie. Sall, die zich na twee termijnen niet opnieuw verkiesbaar mag stellen, kan door het uitstel langer aan de macht blijven. De Senegalese oppositie noemt het uitstel een "institutionele machtsgreep".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
35 minuten geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
2 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
14 uur geleden