Doden bij pogingen migranten Engeland in bootjes te bereiken
WIMEREUX (ANP) - Bij pogingen van migranten om met een bootje via het Kanaal Engeland te bereiken, zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen, meldt de Franse nieuwssite La Voix du Nord. Bronnen bevestigen het nieuws tegenover persbureau AFP. Er is een grote zoekactie op touw gezet. Het ongeluk komt voor de Britse regering op een gevoelig moment, omdat afgelopen nacht een wet is aangenomen om de oversteken tegen te gaan.
Volgens La Voix du Nord waren er dinsdagochtend vroeg veel mensen op het strand die de oversteek wilden maken. Er zouden meerdere schepen vertrokken zijn. Drie helikopters en meerdere schepen zijn op zoek naar slachtoffers. Het Franse schip Abeille Normandie zou al honderd mensen van zee gehaald hebben.
Het Britse parlement heeft net een wet aangenomen die migranten die het Kanaal willen oversteken moet afschrikken. Het parlement stemde dinsdag in met een wet die deportatie van dergelijke illegale immigranten naar Rwanda mogelijk maakt. Critici zeggen dat deze wet mensen helemaal niet zal afschrikken, terwijl de strengere grensbewaking er wel toe leidt dat migranten grotere risico's moeten nemen om de zee over te steken.
Hoewel het niet vaak voorkomt dat er vijf mensen in één keer verdrinken, komt het vaker voor dat er doden vallen bij de oversteek van het Kanaal. Vorig jaar kwamen volgens de BBC twaalf mensen die Engeland probeerden te bereiken om het leven. Dat aantal lijkt dit jaar al gepasseerd te zijn.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
6 uur geleden