Doden bij pogingen migranten Engeland in bootjes te bereiken
WIMEREUX (ANP) - Bij pogingen van migranten om met een bootje via het Kanaal Engeland te bereiken, zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen, meldt de Franse nieuwssite La Voix du Nord. Bronnen bevestigen het nieuws tegenover persbureau AFP. Er is een grote zoekactie op touw gezet. Het ongeluk komt voor de Britse regering op een gevoelig moment, omdat afgelopen nacht een wet is aangenomen om de oversteken tegen te gaan.
Volgens La Voix du Nord waren er dinsdagochtend vroeg veel mensen op het strand die de oversteek wilden maken. Er zouden meerdere schepen vertrokken zijn. Drie helikopters en meerdere schepen zijn op zoek naar slachtoffers. Het Franse schip Abeille Normandie zou al honderd mensen van zee gehaald hebben.
Het Britse parlement heeft net een wet aangenomen die migranten die het Kanaal willen oversteken moet afschrikken. Het parlement stemde dinsdag in met een wet die deportatie van dergelijke illegale immigranten naar Rwanda mogelijk maakt. Critici zeggen dat deze wet mensen helemaal niet zal afschrikken, terwijl de strengere grensbewaking er wel toe leidt dat migranten grotere risico's moeten nemen om de zee over te steken.
Hoewel het niet vaak voorkomt dat er vijf mensen in één keer verdrinken, komt het vaker voor dat er doden vallen bij de oversteek van het Kanaal. Vorig jaar kwamen volgens de BBC twaalf mensen die Engeland probeerden te bereiken om het leven. Dat aantal lijkt dit jaar al gepasseerd te zijn.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
4 uur geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
4 uur geleden