Doden bij pogingen migranten Engeland in bootjes te bereiken
WIMEREUX (ANP) - Bij pogingen van migranten om met een bootje via het Kanaal Engeland te bereiken, zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen, meldt de Franse nieuwssite La Voix du Nord. Bronnen bevestigen het nieuws tegenover persbureau AFP. Er is een grote zoekactie op touw gezet. Het ongeluk komt voor de Britse regering op een gevoelig moment, omdat afgelopen nacht een wet is aangenomen om de oversteken tegen te gaan.
Volgens La Voix du Nord waren er dinsdagochtend vroeg veel mensen op het strand die de oversteek wilden maken. Er zouden meerdere schepen vertrokken zijn. Drie helikopters en meerdere schepen zijn op zoek naar slachtoffers. Het Franse schip Abeille Normandie zou al honderd mensen van zee gehaald hebben.
Het Britse parlement heeft net een wet aangenomen die migranten die het Kanaal willen oversteken moet afschrikken. Het parlement stemde dinsdag in met een wet die deportatie van dergelijke illegale immigranten naar Rwanda mogelijk maakt. Critici zeggen dat deze wet mensen helemaal niet zal afschrikken, terwijl de strengere grensbewaking er wel toe leidt dat migranten grotere risico's moeten nemen om de zee over te steken.
Hoewel het niet vaak voorkomt dat er vijf mensen in één keer verdrinken, komt het vaker voor dat er doden vallen bij de oversteek van het Kanaal. Vorig jaar kwamen volgens de BBC twaalf mensen die Engeland probeerden te bereiken om het leven. Dat aantal lijkt dit jaar al gepasseerd te zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
20 minuten geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.
1 uur geledenMERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.
2 uur geleden