Doden bij ongeluk op A50 bij Heteren
HETEREN (ANP) - Bij een ongeval op de A50 bij Heteren (Gelderland) zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee mensen overleden. Een vrachtauto reed in op een auto die volgens de politie stilstond op de weg. In de wagen zaten drie mensen, waarvan er twee zijn omgekomen. De derde inzittende is zwaargewond afgevoerd naar het ziekenhuis. De vrachtwagenchauffeur is ongedeerd gebleven.
De snelweg is afgesloten voor onderzoek. "Het ongeval is op een brug gebeurd. Daar is geen vluchtstrook waar we het verkeer langs de plek van het ongeval kunnen leiden. Reden dat de weg dicht is", aldus een politiewoordvoerder. Hoe lang de afsluiting duurt, kon hij niet zeggen.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.
6 minuten geledenHUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het vanwege de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn. Egels die worden binnengebracht zijn oververhit of uitgedroogd, zegt een woordvoerder van Egelopvang Midden Nederland.
19 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 34-jarige man die is aangehouden op verdenking van het doden van een vrouw in zijn woning aan de Kronenburgsingel in Arnhem, zou het lichaam van het slachtoffer hebben verminkt met de bedoeling het te laten verdwijnen.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen een 55-jarige Rotterdammer die wordt verdacht van het verkrachten en aanranden van een 7-jarig meisje eist het OM 5 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De man zou het slachtoffer op 12 augustus 2025 in het Zuiderpark in Rotterdam hebben aangevallen.
28 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken. Zij werd aangereden in de nacht van 25 juli 2020 aan de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude, nadat ze van huis was weggelopen.
55 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is dinsdag bezig "alles in te richten" in de nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel. "Dat betekent dat de mensen hier straks kunnen beschikken over wifi, water en stroom, zodat ze tijdens het wachten in elk geval verbonden zijn met de rest van de wereld", aldus een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een achttal Nederlandse militairen en enkele honderden collega's van andere Oekraïne-bondgenoten doen mee aan de parade op de Franse nationale feestdag. Het is voor het eerst dat de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen zo optreedt.
2 uur geleden