Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij nieuwe protesten in Myanmar

Doden bij nieuwe protesten in Myanmar

NAYPYIDAW (ANP/BELGA//DPA) - Bij nieuwe protesten tegen de militaire staatsgreep van februari zijn zaterdag in Myanmar ten minste vijf mensen gedood. Het aantal doden sinds de staatsgreep komt hiermee op ongeveer 550, volgens nieuwe schattingen van de Vereniging voor Hulp aan Politieke Gevangenen (AAPP).

Alleen al in Monywa, in het noorden van het Zuidoost-Aziatische land, werden drie mensen gedood toen militaire troepen hard optraden tegen demonstranten, meldde het nieuwsportaal Myanmar Now. In Thahtone, in het zuiden van het land, is een persoon gedood nadat hij in het hoofd was geschoten, schreef de nieuwssite Bago Weekly. Een 18-jarige omstander kwam daarbij ook om het leven.

De militairen gebruiken al wekenlang bruut geweld tegen elke vorm van verzet. Volgens de hulporganisatie Save the Children zijn ten minste 46 kinderen onder de slachtoffers. AAPP zegt dat momenteel meer dan 2750 mensen worden vastgehouden, en dat 126 anderen worden gezocht door de junta.

Bombardementen

De staatsmedia meldden vrijdagavond dat achttien prominenten van televisie, sociale media en pers in staat van beschuldiging zijn gesteld omdat zij leden van het leger zouden hebben aangezet tot muiterij of het niet opvolgen van bevelen.

Meer dan 12.000 personen zijn vorige week uit hun dorpen gevlucht na bombardementen in de districten Mutraw en Kler Htoo, zegt de Karen Nationale Unie, de politieke organisatie die het Karen-volk vertegenwoordigt, en ook een gewapende vleugel heeft. De groep waarschuwt dat dit tot een "grote humanitaire crisis" heeft geleid.

De VN-Veiligheidsraad heeft donderdag het aanhoudende geweld in het voormalige Birma veroordeeld. Het leger moet zich uiterst terughoudend opstellen, aldus het VN-orgaan. De raad herhaalde ook zijn oproep tot vrijlating van regeringsleider Aung San Suu Kyi en president Win Myint. De verklaring van het vijftien leden tellende orgaan zal waarschijnlijk niets veranderen aan de escalerende situatie in Myanmar. Volgens diplomaten was met name China weer tegen een hardere formulering.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

25 minuten geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

30 minuten geleden
Hegseth: rol voor Elon Musk in toekomstige oorlogsvoering

VIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.

31 minuten geleden
Hooggerechtshof: executie Christa Pike mag doorgaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.

2 uur geleden
Trump in contact met Netanyahu over vlucht flydubai

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".

2 uur geleden
Iran ontkent weer betrokkenheid bij incident luchtmachtbasis VK

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.

2 uur geleden
Flydubai vliegt gedurende onderzoek niet van en naar Israël

DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.

6 uur geleden