Doden bij nieuwe Israëlische inval op Westelijke Jordaanoever
HEBRON (ANP/AFP/DPA) - Bij een nieuwe Israëlische inval op de bezette Westelijke Jordaanoever zijn twee Palestijnen gedood, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Het Israëlische leger zegt dat twee "terroristen zijn geneutraliseerd" die probeerden om de Israëliërs aan te vallen.
Het geweld op de Westoever neemt de afgelopen weken sterk toe. Zaterdag doodde Israël zeker veertien mensen in een vluchtelingenkamp. Sinds begin oktober zijn volgens de Palestijnse autoriteiten 483 Palestijnen gedood door Israëlische kolonisten en militairen.
Zondag staken veel Palestijnen uit protest tegen het Israëlische geweld. Volgens ooggetuigen zijn de straten van de steden Ramallah en Hebron grotendeels verlaten en zijn de meeste winkels gesloten. De Fatahbeweging, dat de Westoever bestuurt, had opgeroepen tot de staking.
Volgens Wafa zijn zondag ook acht Palestijnen gearresteerd. Israël heeft volgens een schatting van Al Jazeera nu ongeveer 8000 Palestijnen in gevangenissen zitten. Zij spelen een belangrijke rol bij eventuele gevangenenruilen met de gijzelaars die worden vastgehouden door Hamas.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.
41 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De defensieminister van Noord-Korea heeft na een veiligheidsbespreking tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea gedreigd met "offensieve actie". No Kwang-chol reageerde daarmee op onder meer het recente bezoek van de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth aan de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdagavond ingestemd met het verzoek van de regering-Trump om voorlopig zo'n 4 miljard dollar minder uit te geven aan voedselhulp. De bepaling geldt tot een lagere rechtbank uitspraak doet over een verzoek van het Witte Huis om de hele maand november minder bij te dragen aan het programma.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben Hongarije een jaar lang vrijstelling gegeven van Amerikaanse sancties op het gebruik van Russische olie en gas. Dat maakte het Witte Huis bekend na de ontmoeting tussen de Hongaarse premier Viktor Orbán en president Donald Trump.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
9 uur geleden