Doden bij luchtaanvallen op Rafah, angst voor invasie neemt toe
RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe luchtaanvallen zaterdagochtend op Rafah zijn zeker 25 Palestijnen om het leven gekomen, meldt het lokale gezondheidsministerie. In de hele Gazastrook zouden in de nacht van vrijdag op zaterdag 110 Palestijnen zijn omgekomen.
Vrijdag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de opdracht gegeven om Rafah, dat aan de grens met Egypte ligt, te ontruimen, zodat het Israëlische leger leden van Hamas die er zich schuilhouden kan uitschakelen.
Die plannen leidden tot zware kritiek. Veel Palestijnen zijn juist vanuit het noorden en het centrum van de Gazastrook verdreven naar Rafah, waar nu bijna 1,5 miljoen mensen verblijven. Het is de enige grote stad in de Gazastrook waar Israëlische grondtroepen nog niet zijn binnengetrokken.
'Over de top'
Een woordvoerder van de Palestijnse Rode Halve Maan zei dat een militaire invasie in Rafah "een doodstraf" zou betekenen voor de honderdduizenden mensen die in de stad verblijven. Ook de hulporganisatie Artsen zonder Grenzen noemt de plannen "catastrofaal" en vraagt Israël om er niet mee door te gaan.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gewaarschuwd dat een invasie van Rafah tot "een ramp" kan leiden. Ook president Joe Biden uitte deze week zware kritiek op het Israëlische optreden. Hij beschreef de Israëlische acties in de Gazastrook als "over the top".
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
1 uur geleden