Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij luchtaanvallen op Rafah, angst voor invasie neemt toe

Doden bij luchtaanvallen op Rafah, angst voor invasie neemt toe

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe luchtaanvallen zaterdagochtend op Rafah zijn zeker 25 Palestijnen om het leven gekomen, meldt het lokale gezondheidsministerie. In de hele Gazastrook zouden in de nacht van vrijdag op zaterdag 110 Palestijnen zijn omgekomen.

Vrijdag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de opdracht gegeven om Rafah, dat aan de grens met Egypte ligt, te ontruimen, zodat het Israëlische leger leden van Hamas die er zich schuilhouden kan uitschakelen.

Die plannen leidden tot zware kritiek. Veel Palestijnen zijn juist vanuit het noorden en het centrum van de Gazastrook verdreven naar Rafah, waar nu bijna 1,5 miljoen mensen verblijven. Het is de enige grote stad in de Gazastrook waar Israëlische grondtroepen nog niet zijn binnengetrokken.

'Over de top'

Een woordvoerder van de Palestijnse Rode Halve Maan zei dat een militaire invasie in Rafah "een doodstraf" zou betekenen voor de honderdduizenden mensen die in de stad verblijven. Ook de hulporganisatie Artsen zonder Grenzen noemt de plannen "catastrofaal" en vraagt Israël om er niet mee door te gaan.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gewaarschuwd dat een invasie van Rafah tot "een ramp" kan leiden. Ook president Joe Biden uitte deze week zware kritiek op het Israëlische optreden. Hij beschreef de Israëlische acties in de Gazastrook als "over the top".

Meer uit Buitenland

Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

37 minuten geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

44 minuten geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

1 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

2 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

6 uur geleden