Doden bij jihadistische aanslagen in Burkina Faso en Mali
OUAGADOUGOU/BAMAKO (ANP) - Zeker achttien personen zijn woensdag en donderdag in Burkina Faso en Mali om het leven gekomen bij aanslagen gepleegd door jihadistische terroristen, melden veiligheidsbronnen binnen de overheden van beide landen.
De aanslag in Burkino Faso vond donderdagochtend plaats op een markt tussen de steden Markoye en Tokabangou, waarbij negen mensen overleden en negen gewonden vielen. In Mali vielen schutters woensdag twee dorpen binnen in de centrale Mopti-regio. Ook werd er donderdag geschoten op de autoweg tussen Sevare and Bankass. Bij de aanslagen in Mali vielen in totaal negen doden.
Mali, Burkina Faso en buurland Niger kampen al jaren met aanslagen door gewapende fundamentalisten die banden hebben met al-Qaeda en IS. Sinds het begin van het jaar zijn er al 150 burgers gedood door jihadistische aanvallen, waarbij 100 bij een aanval op twee dorpen in Niger. Door het geweld zijn de afgelopen jaren duizenden burgers en militairen om het leven gekomen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
28 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
14 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
14 uur geleden