Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij jihadistische aanslagen in Burkina Faso en Mali

Doden bij jihadistische aanslagen in Burkina Faso en Mali

OUAGADOUGOU/BAMAKO (ANP) - Zeker achttien personen zijn woensdag en donderdag in Burkina Faso en Mali om het leven gekomen bij aanslagen gepleegd door jihadistische terroristen, melden veiligheidsbronnen binnen de overheden van beide landen.

De aanslag in Burkino Faso vond donderdagochtend plaats op een markt tussen de steden Markoye en Tokabangou, waarbij negen mensen overleden en negen gewonden vielen. In Mali vielen schutters woensdag twee dorpen binnen in de centrale Mopti-regio. Ook werd er donderdag geschoten op de autoweg tussen Sevare and Bankass. Bij de aanslagen in Mali vielen in totaal negen doden.

Mali, Burkina Faso en buurland Niger kampen al jaren met aanslagen door gewapende fundamentalisten die banden hebben met al-Qaeda en IS. Sinds het begin van het jaar zijn er al 150 burgers gedood door jihadistische aanvallen, waarbij 100 bij een aanval op twee dorpen in Niger. Door het geweld zijn de afgelopen jaren duizenden burgers en militairen om het leven gekomen.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

1 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

1 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

1 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

2 uur geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

2 uur geleden
Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

3 uur geleden