Doden bij jihadistische aanslagen in Burkina Faso en Mali
OUAGADOUGOU/BAMAKO (ANP) - Zeker achttien personen zijn woensdag en donderdag in Burkina Faso en Mali om het leven gekomen bij aanslagen gepleegd door jihadistische terroristen, melden veiligheidsbronnen binnen de overheden van beide landen.
De aanslag in Burkino Faso vond donderdagochtend plaats op een markt tussen de steden Markoye en Tokabangou, waarbij negen mensen overleden en negen gewonden vielen. In Mali vielen schutters woensdag twee dorpen binnen in de centrale Mopti-regio. Ook werd er donderdag geschoten op de autoweg tussen Sevare and Bankass. Bij de aanslagen in Mali vielen in totaal negen doden.
Mali, Burkina Faso en buurland Niger kampen al jaren met aanslagen door gewapende fundamentalisten die banden hebben met al-Qaeda en IS. Sinds het begin van het jaar zijn er al 150 burgers gedood door jihadistische aanvallen, waarbij 100 bij een aanval op twee dorpen in Niger. Door het geweld zijn de afgelopen jaren duizenden burgers en militairen om het leven gekomen.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
50 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid volgens persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara.
53 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
8 uur geleden