Doden bij jacht Australische politie op schutters
BRISBANE/WIEAMBILLA (ANP) - Bij een grootschalige politieactie in de Australische deelstaat Queensland, circa 250 kilometer ten westen van de stad Brisbane, zijn twee agenten en vier anderen om het leven gekomen. Dat meldt de lokale politie.
In de middag trokken vier agenten naar een landgoed in Wieambilla nadat er melding was gemaakt van een incident. Daar ontstond een confrontatie waarbij twee zwaarbewapende personen het vuur openden en twee van de agenten doodschoten. Ook een omstander werd dodelijk getroffen. De twee andere agenten raakten gewond.
De Australische politie opende daarna met veel manschappen en materieel de jacht op de twee zwaarbewapende personen. Die vertrokken na de schietpartij, gekleed in camouflagepakken en naar verluidt met kogelvrije vesten aan. Ze hebben onder meer op een politiehelikopter geschoten.
Jonge politievrouw
In de avond meldde de politie dat nog eens twee mannen en een vrouw om het leven zijn gekomen tijdens een schietpartij met de politie. Om wie het gaat is nog niet duidelijk.
De politie heeft ook nog nauwelijks informatie gegeven over de mogelijke toedracht. Een van de agenten die onder vuur werden genomen is een jonge politievrouw die haar opleiding pas een paar weken geleden heeft afgerond. Zij wist te ontkomen en alarm te slaan.
De omgeving is afgezet en de talrijke eenheden zijn op zoek naar de schutters. De schaarse bewoners van de streek is opgedragen binnen te blijven. De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn afschuw over de dood van de agenten uitgesproken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.
26 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
13 uur geleden