Doden bij Israëlische luchtaanvallen op Jenin
JENIN (ANP/DPA/AFP) - Het Israëlische leger heeft maandag luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse stad Jenin op de bezette Westelijke Jordaanoever. Er zijn volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid zeker acht Palestijnen omgekomen. Het vluchtelingenkamp nabij Jenin, dat het Israëlische leger omschrijft als een "terroristisch bolwerk", was ook een doelwit tijdens het grootschalige offensief.
Het Israëlische leger zegt dat de operatie in de nacht van zondag op maandag was gericht op een "observatie- en verkenningslocatie", op een wapenopslagplaats en op een schuilplaats voor Palestijnen die de afgelopen maanden aanvallen op Israëlische doelen zouden hebben uitgevoerd. Er liepen volgens Palestijnse informatie ook ongeveer vijftig mensen verwondingen op. De toestand van tien gewonden zou kritiek zijn.
"Er zijn bombardementen vanuit de lucht en er is een invasie vanaf de grond", zei Mahmoud al-Saadi, directeur van de Palestijnse Rode Halve Maan in Jenin, maandag tegen persbureau AFP. "Verschillende huizen en plekken zijn gebombardeerd... Overal komt rook vandaan." Volgens Palestijnse berichten zouden Israëlische soldaten kort na de luchtaanvallen de stad zijn binnengedrongen en daar in gevecht zijn geraakt met Palestijnse militanten.
Oplopend aantal confrontaties
Jenin, in het noorden van de Westelijke Jordaanoever, heeft zich ontpopt tot een bolwerk van Palestijnse militante groeperingen. In de stad zijn de laatste tijd regelmatig dodelijke confrontaties tussen Israëlische soldaten en Palestijnen. Israël houdt de Westelijke Jordaanoever sinds 1967 bezet. Daar wonen inmiddels honderdduizenden Israëlische kolonisten in volgens het internationaal recht illegale nederzettingen.
Twee weken geleden kwamen ook al drie Palestijnen om het leven nabij Jenin, toen door een Israëlische droneaanval. Het Israëlisch-Palestijns conflict heeft dit jaar 182 Palestijnen, 25 Israëliërs, een Oekraïner en een Italiaan het leven gekost, aldus een telling van AFP.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
4 uur geleden