Doden bij Israëlische luchtaanvallen op Jenin
JENIN (ANP/DPA/AFP) - Het Israëlische leger heeft maandag luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse stad Jenin op de bezette Westelijke Jordaanoever. Er zijn volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid zeker acht Palestijnen omgekomen. Het vluchtelingenkamp nabij Jenin, dat het Israëlische leger omschrijft als een "terroristisch bolwerk", was ook een doelwit tijdens het grootschalige offensief.
Het Israëlische leger zegt dat de operatie in de nacht van zondag op maandag was gericht op een "observatie- en verkenningslocatie", op een wapenopslagplaats en op een schuilplaats voor Palestijnen die de afgelopen maanden aanvallen op Israëlische doelen zouden hebben uitgevoerd. Er liepen volgens Palestijnse informatie ook ongeveer vijftig mensen verwondingen op. De toestand van tien gewonden zou kritiek zijn.
"Er zijn bombardementen vanuit de lucht en er is een invasie vanaf de grond", zei Mahmoud al-Saadi, directeur van de Palestijnse Rode Halve Maan in Jenin, maandag tegen persbureau AFP. "Verschillende huizen en plekken zijn gebombardeerd... Overal komt rook vandaan." Volgens Palestijnse berichten zouden Israëlische soldaten kort na de luchtaanvallen de stad zijn binnengedrongen en daar in gevecht zijn geraakt met Palestijnse militanten.
Oplopend aantal confrontaties
Jenin, in het noorden van de Westelijke Jordaanoever, heeft zich ontpopt tot een bolwerk van Palestijnse militante groeperingen. In de stad zijn de laatste tijd regelmatig dodelijke confrontaties tussen Israëlische soldaten en Palestijnen. Israël houdt de Westelijke Jordaanoever sinds 1967 bezet. Daar wonen inmiddels honderdduizenden Israëlische kolonisten in volgens het internationaal recht illegale nederzettingen.
Twee weken geleden kwamen ook al drie Palestijnen om het leven nabij Jenin, toen door een Israëlische droneaanval. Het Israëlisch-Palestijns conflict heeft dit jaar 182 Palestijnen, 25 Israëliërs, een Oekraïner en een Italiaan het leven gekost, aldus een telling van AFP.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
11 uur geleden