Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Israëlische luchtaanvallen op Jenin

Doden bij Israëlische luchtaanvallen op Jenin

JENIN (ANP/DPA/AFP) - Het Israëlische leger heeft maandag luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse stad Jenin op de bezette Westelijke Jordaanoever. Er zijn volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid zeker acht Palestijnen omgekomen. Het vluchtelingenkamp nabij Jenin, dat het Israëlische leger omschrijft als een "terroristisch bolwerk", was ook een doelwit tijdens het grootschalige offensief.

Het Israëlische leger zegt dat de operatie in de nacht van zondag op maandag was gericht op een "observatie- en verkenningslocatie", op een wapenopslagplaats en op een schuilplaats voor Palestijnen die de afgelopen maanden aanvallen op Israëlische doelen zouden hebben uitgevoerd. Er liepen volgens Palestijnse informatie ook ongeveer vijftig mensen verwondingen op. De toestand van tien gewonden zou kritiek zijn.

"Er zijn bombardementen vanuit de lucht en er is een invasie vanaf de grond", zei Mahmoud al-Saadi, directeur van de Palestijnse Rode Halve Maan in Jenin, maandag tegen persbureau AFP. "Verschillende huizen en plekken zijn gebombardeerd... Overal komt rook vandaan." Volgens Palestijnse berichten zouden Israëlische soldaten kort na de luchtaanvallen de stad zijn binnengedrongen en daar in gevecht zijn geraakt met Palestijnse militanten.

Oplopend aantal confrontaties

Jenin, in het noorden van de Westelijke Jordaanoever, heeft zich ontpopt tot een bolwerk van Palestijnse militante groeperingen. In de stad zijn de laatste tijd regelmatig dodelijke confrontaties tussen Israëlische soldaten en Palestijnen. Israël houdt de Westelijke Jordaanoever sinds 1967 bezet. Daar wonen inmiddels honderdduizenden Israëlische kolonisten in volgens het internationaal recht illegale nederzettingen.

Twee weken geleden kwamen ook al drie Palestijnen om het leven nabij Jenin, toen door een Israëlische droneaanval. Het Israëlisch-Palestijns conflict heeft dit jaar 182 Palestijnen, 25 Israëliërs, een Oekraïner en een Italiaan het leven gekost, aldus een telling van AFP.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

1 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

2 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

5 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

6 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

6 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

14 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

14 uur geleden