Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Israëlische inval op Westelijke Jordaanoever

Doden bij Israëlische inval op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft een inval uitgevoerd op de bezette Westelijke Jordaanoever. Twee Palestijnen zijn omgekomen in het vluchtelingenkamp Jalazone, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid maandagochtend.

Het kamp ligt iets ten noorden van Ramallah. Bewoners zeggen dat militairen het kamp binnenvielen en mensen arresteerden. Er zouden botsingen zijn ontstaan met gewapende mannen en jongeren die stenen gooiden.

Het leger voerde maandag in de vroege ochtend ook luchtaanvallen uit op de Gazastrook, van waaruit Hamas opereert. De aanvallen focusten zich volgens Palestijnse media op het midden en het noorden van Gaza. Bij een bombardement op een huis bij het grote vluchtelingenkamp Jabalia zouden meerdere doden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

FT: Poetin biedt aan invasie te stoppen bij huidige frontlijn

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft aangeboden om de aanval op Oekraïne te stoppen bij de huidige frontlijnen. Dat schrijft The Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden rond de gesprekken tussen Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.

4 uur geleden
Trump in mei naar Saudi-Arabië, Qatar en VAE

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt volgende maand drie landen in het Midden-Oosten: Saudi-Arabië, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De reis staat gepland van 13 tot 16 mei, aldus het Witte Huis.

5 uur geleden
Oekraïne wil direct met Rusland praten als er bestand komt

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land bereid is om direct met Rusland te onderhandelen over vrede, maar dan moet er eerst een staakt-het-vuren komen. Wel temperde hij de verwachtingen over een snel vredesakkoord, nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend zijn hoop had uitgesproken dat de twee oorlogvoerende landen "deze week nog" een deal zouden kunnen sluiten.

6 uur geleden
Media: VS-gezant Witkoff deze week opnieuw naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff wordt deze week in Moskou verwacht. Dat melden Russische media na uitlatingen van een topadviseur van het Kremlin.

8 uur geleden
Britse prins William naar uitvaart paus namens koning Charles

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Namens zijn vader, de Britse koning Charles, gaat prins William zaterdag naar de uitvaart van de maandag overleden paus Franciscus. Dat maakte een woordvoerder van de prins bekend.

8 uur geleden
Paus van woensdag tot en met vrijdag opgebaard voor publiek

ROME (ANP/RTR) - Belangstellenden kunnen van woensdag tot en met vrijdag afscheid nemen van de maandag overleden paus Franciscus. Hij ligt dan opgebaard in de Sint-Pietersbasiliek. Dat maakte het Vaticaan bekend.

10 uur geleden
Vaticaan deelt informatie over laatste uren van paus

VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan heeft informatie gedeeld over de laatste uren van paus Franciscus. De kerkvorst zou zijn persoonlijke verpleger hebben bedankt, omdat hij hem aanmoedigde zondag met de pausmobiel een rondje te doen over het Sint-Pietersplein. Het was zijn laatste publieke optreden.

11 uur geleden