Doden bij explosie in Iraanse kliniek
TEHERAN (ANP) - Bij een explosie in een privékliniek in het noorden van de Iraanse hoofdstad Teheran zijn zeker 19 doden gevallen, meldt het officiële Iraanse persbureau IRIB News. Eerder was bevestigd dat tien vrouwen en drie mannen, voor het grootste deel patiënten, waren overleden. Ook raakten zes mensen gewond. Zijn werden naar naburige ziekenhuizen gebracht.
Volgens een hoge official was een gaslek de oorzaak van de ontploffing. De brand die na de explosie ontstond was na twee uur onder controle. De brandweer vond nadat de brand was geblust zes andere personen die waren omgekomen bij explosie. Daarvan waren vijf vrouwen.
In de Sina Atthar Kliniek worden lichte operaties uitgevoerd en er is een afdeling radiologie. Tijdens de ontploffing waren 25 medewerkers in het gebouw. De meeste slachtoffers bevonden zich op hogere verdiepingen in het gebouw in operatiekamers en zijn omgekomen door de hitte van het vuur en door de rook.
Vorige week deed zich op een militair terrein bij Teheran nog een explosie voor, volgens het ministerie van Defensie veroorzaakt door een lekkende tank. Daarbij vielen geen slachtoffers.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.
10 minuten geledenNICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.
36 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.
38 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
3 uur geledenAUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.
3 uur geleden