Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

Volgens lokale media onderzoeken de autoriteiten of bij het bombardement Antonio Medina is omgekomen, een hooggeplaatste rebel die verantwoordelijk wordt gehouden voor het aanjagen van een bloedige strijd tussen oud-FARC-strijders en de marxistische guerrilla's van het Nationaal Bevrijdingsleger.

Afgelopen dinsdag werd bekend dat bij een bombardement in het Amazonegebied negentien doden waren gevallen onder andere afsplitsingen van de FARC. Die aanval was de dodelijkste aanval op drugshandelaren sinds het aantreden van Petro, zelf een voormalig FARC-lid, in 2022.

Sancties

De VS beschuldigen de regering-Petro ervan drugskartels te faciliteren, al leveren ze daarvoor geen direct bewijs. Tegen Colombia zijn sancties ingesteld, omdat het land volgens de Amerikanen te weinig zou doen aan de cocaïnesmokkel in het Zuid-Amerikaanse land. Petro heeft sinds zijn aantreden altijd volgehouden met de kartels om tafel te willen, in plaats van ze met geweld te willen bestrijden.

De regering van Nicolás Maduro in buurland Venezuela is al langere tijd verwikkeld in een slepend conflict met de VS over drugssmokkel vanuit dat land. Mede daarom hebben de VS een flinke militaire aanwezigheid opgebouwd in de Caribische Zee. Bij Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten vielen al tientallen doden, zonder voorafgaand proces. De VS zouden overwegen Venezuela binnen te vallen.

Meer uit Buitenland

Hulporganisaties: druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe

CARACAS (ANP/AFP) - De druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe, melden hulporganisaties na de krachtige aardbevingen afgelopen donderdag. Op veel plekken is er een tekort aan water, voedsel en onderdak, meldt de Norwegian Refugee Council aan CNN.

7 minuten geleden
Vanuatu staat geen buitenlandse legerbases toe in deal Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vanuatu hebben een omvangrijke overeenkomst ondertekend op het gebied van economie en veiligheid. Daarin staat onder meer dat op de eilandengroep in de Grote Oceaan geen buitenlandse militaire basis mag komen. Dit wordt gezien als een maatregel tegen de groeiende Chinese invloed.

58 minuten geleden
Afghanistan meldt burgerdoden bij Pakistaanse aanvallen

KABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.

2 uur geleden
Chinese president Xi Jinping ontmoet Loekasjenko in Beijing

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.

2 uur geleden
Vader en zoon na vier dagen onder puin Venezuela gehaald

CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.

8 uur geleden
Venezuela: dodental loopt op, meer Amerikaanse hulp op komst

CARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.

8 uur geleden
NAVO-chef Rutte prijst trans-Atlantische band bij viering VS

BRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.

10 uur geleden