Doden bij aanvallen op Russische gebedshuizen in Dagestan
DERBENT (ANP/RTR/AFP) - Er zijn nagenoeg gelijktijdig twee aanvallen geweest op verschillende plaatsten in Dagestan, in het uiterste zuiden van Rusland, melden Russische media. Bij de aanvallen kwamen zes politieagenten, een lid van de nationale garde en een priester om, melden het Nationaal Antiterrorismecomité en de politie.
Gewapende mannen openden het vuur op een synagoge in Derbent, een stad in Dagestan. Daarbij werden twee politieagenten gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. De synagoge is de gebedsplaats van een eeuwenoude Joodse gemeenschap in de regio.
Volgens de berichten vond er ook een aanval plaats in een orthodoxe kerk in de stad. Daarbij werd een priester gedood. Zijn keel zou zijn doorgesneden. Derbent, dat op de werelderfgoedlijst van UNESCO staat, is de zuidelijkste stad van Rusland en ligt aan de westkust van de Kaspische Zee.
Brand
Zowel de synagoge als de kerk vloog door de aanvallen in brand. De voorzitter van de openbare raad van de Russische Federatie van Joodse Gemeenschappen, Boruch Gorin, schrijft op Telegram dat de synagoge is afgebrand.
Een ander schotenwisseling vond plaats bij een politiepost in Matsjatsjkala, ongeveer 125 kilometer naar het noorden langs de kust van de Kaspische Zee. Ook daarbij vielen doden aan de kant van de politie. Matsjatsjkala is de belangrijkste stad in Dagestan, een voornamelijk islamitische regio in het zuiden van Rusland.
'Terreurdaden'
Bij de aanslagen raakten meerdere mensen gewond. Vier van de aanvallers zijn gedood, aldus de politie.
Volgens het Russische Nationale Antiterrorismecomité zijn strafrechtelijke onderzoeken geopend naar de "terreurdaden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
22 minuten geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
25 minuten geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
27 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.
40 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.
48 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
4 uur geleden