Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië
DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië heeft het leven gekost aan zeker zes strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die bondgenoten van de VS spreken over een terreuraanslag die is uitgevoerd met een drone.
Waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt een hoger dodental en zegt dat zeven "commando's" van de SDF zijn omgekomen door de aanval bij olieveld Al Omar. Ook raakten achttien personen gewond, zegt het Observatorium.
Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, meldt een droneaanval te hebben uitgevoerd op de basis "van de Amerikaanse bezettingsmacht".
Belangrijke bondgenoot
Het Observatorium, dat een netwerk van bronnen heeft, meldt dat een deel van de basis is getroffen dat wordt gebruikt door de SDF. Plaatselijke bronnen zeggen dat een militair opleidingscentrum is geraakt.
De Syrische Democratische Strijdkrachten zijn in Syrië een belangrijke bondgenoot van de Verenigde Staten. De groep bestaat uit milities die samenwerkten bij de strijd tegen de extremisten van Islamitische Staat. Die hadden een eigen staat uitgeroepen in de regio.
Er vielen eind vorige maand drie doden bij een droneaanval op een Amerikaanse basis in Jordanië. De slachtoffers waren toen Amerikaanse militairen. De VS reageerden met grootschalige vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
46 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geleden