Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië heeft het leven gekost aan zeker zes strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die bondgenoten van de VS spreken over een terreuraanslag die is uitgevoerd met een drone.

Waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt een hoger dodental en zegt dat zeven "commando's" van de SDF zijn omgekomen door de aanval bij olieveld Al Omar. Ook raakten achttien personen gewond, zegt het Observatorium.

Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, meldt een droneaanval te hebben uitgevoerd op de basis "van de Amerikaanse bezettingsmacht".

Belangrijke bondgenoot

Het Observatorium, dat een netwerk van bronnen heeft, meldt dat een deel van de basis is getroffen dat wordt gebruikt door de SDF. Plaatselijke bronnen zeggen dat een militair opleidingscentrum is geraakt.

De Syrische Democratische Strijdkrachten zijn in Syrië een belangrijke bondgenoot van de Verenigde Staten. De groep bestaat uit milities die samenwerkten bij de strijd tegen de extremisten van Islamitische Staat. Die hadden een eigen staat uitgeroepen in de regio.

Er vielen eind vorige maand drie doden bij een droneaanval op een Amerikaanse basis in Jordanië. De slachtoffers waren toen Amerikaanse militairen. De VS reageerden met grootschalige vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië.

Meer uit Buitenland

Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan niet meer tot de doodstraf worden veroordeeld. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

4 minuten geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

20 minuten geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

1 uur geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

2 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

2 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

3 uur geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

4 uur geleden