Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië heeft het leven gekost aan zeker zes strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die bondgenoten van de VS spreken over een terreuraanslag die is uitgevoerd met een drone.

Waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt een hoger dodental en zegt dat zeven "commando's" van de SDF zijn omgekomen door de aanval bij olieveld Al Omar. Ook raakten achttien personen gewond, zegt het Observatorium.

Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, meldt een droneaanval te hebben uitgevoerd op de basis "van de Amerikaanse bezettingsmacht".

Belangrijke bondgenoot

Het Observatorium, dat een netwerk van bronnen heeft, meldt dat een deel van de basis is getroffen dat wordt gebruikt door de SDF. Plaatselijke bronnen zeggen dat een militair opleidingscentrum is geraakt.

De Syrische Democratische Strijdkrachten zijn in Syrië een belangrijke bondgenoot van de Verenigde Staten. De groep bestaat uit milities die samenwerkten bij de strijd tegen de extremisten van Islamitische Staat. Die hadden een eigen staat uitgeroepen in de regio.

Er vielen eind vorige maand drie doden bij een droneaanval op een Amerikaanse basis in Jordanië. De slachtoffers waren toen Amerikaanse militairen. De VS reageerden met grootschalige vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

49 minuten geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

5 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

5 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

7 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

7 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

8 uur geleden