Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

Doden bij aanval op Amerikaanse basis in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op een Amerikaanse basis in Syrië heeft het leven gekost aan zeker zes strijders van de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die bondgenoten van de VS spreken over een terreuraanslag die is uitgevoerd met een drone.

Waarnemingsgroep Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt een hoger dodental en zegt dat zeven "commando's" van de SDF zijn omgekomen door de aanval bij olieveld Al Omar. Ook raakten achttien personen gewond, zegt het Observatorium.

Het Islamitische Verzet in Irak, dat bestaat uit pro-Iraanse milities, meldt een droneaanval te hebben uitgevoerd op de basis "van de Amerikaanse bezettingsmacht".

Belangrijke bondgenoot

Het Observatorium, dat een netwerk van bronnen heeft, meldt dat een deel van de basis is getroffen dat wordt gebruikt door de SDF. Plaatselijke bronnen zeggen dat een militair opleidingscentrum is geraakt.

De Syrische Democratische Strijdkrachten zijn in Syrië een belangrijke bondgenoot van de Verenigde Staten. De groep bestaat uit milities die samenwerkten bij de strijd tegen de extremisten van Islamitische Staat. Die hadden een eigen staat uitgeroepen in de regio.

Er vielen eind vorige maand drie doden bij een droneaanval op een Amerikaanse basis in Jordanië. De slachtoffers waren toen Amerikaanse militairen. De VS reageerden met grootschalige vergeldingsaanvallen op doelen in Irak en Syrië.

Meer uit Buitenland

Communistische Jara leidt exitpoll presidentsverkiezingen Chili

SANTIAGO (ANP) - In de voorlopige exitpoll van de presidentsverkiezingen in Chili gaat de communistische Jeanette Jara voorop, gevolgd door de extreemrechtse José Antonio Kast. In de tweede ronde, die op 14 december plaatsvindt, zullen Jara en Kast het tegen elkaar opnemen, bevestigt de huidige Chileense president Gabriel Boric.

2 uur geleden
Duitse veiling van holocaustobjecten afgeblazen

NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.

8 uur geleden
Republikein: grote wens om Epstein-dossiers vrij te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.

10 uur geleden
Amerikaanse oorlogsvloot vaart Caribische Zee binnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.

11 uur geleden
Nieuw Egyptisch museum Caïro overspoeld door bezoekers

CAÏRO (ANP/DPA) - Twee weken na de feestelijke opening van het Groot Egyptische Museum (GEM) in Caïro is besloten de bezoekersstromen te beheersen. Toegangskaarten kunnen alleen nog voor een tijdvak worden geboekt. Vanaf begin december is de ticketverkoop tot nader order alleen nog online mogelijk, meldt het museum.

11 uur geleden
Ecuador zegt grootste drugsbaas van het land te hebben gepakt

QUITO (ANP/AFP) - De president van Ecuador, Daniel Noboa, zegt op X de leider van 's lands grootste drugskartel te hebben gearresteerd. Het gaat om 'Pipo' Chavarría, die aan het hoofd staat van Los Lobos, aldus Noboa in zijn bericht. Volgens de president veinsde Pipo dat hij dood was en zat hij met een valse identiteit ondergedoken in Europa, vanwaaruit hij het drugskartel runde en opdracht gaf tot moord. Noboa voegt eraan toe dat "Ecuador vandaag wint".

13 uur geleden
Beierse deelstaatpremier noemt AfD'ers 'hofnarren van Poetin'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Markus Söder, de premier van de Duitse deelstaat Beieren, heeft AfD'ers uitgemaakt voor "hofnarren van Poetin". Tijdens een bijeenkomst voor jonge Duitse conservatieven noemde Söder politici van de radicaalrechtse partij "slijmers, narren aan Poetins hof en dienaars van het Kremlin". De premier vervolgde zijn kritiek door te zeggen dat de AfD deels uit "vreemde mensen" bestaat, van wie sommigen vervolgd worden voor uiteenlopende zaken, zoals extremisme. "We hebben een totaal ander idee van vrijheid."

14 uur geleden