Doden bij aanval met mes in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een aanval met een mes in de Zuid-Franse plaats Romans-sur-Isère zijn zeker twee mensen om het leven gekomen en zijn zeven gewond geraakt. Dat melden Franse media. Twee van de gewonden zijn er slecht aan toe.
De politie heeft een verdachte gearresteerd. Het zou gaan om een Soedanese asielzoeker van rond de 30 jaar uit de buurt van Romans-sur-Isère. Hij zou 'God is groot' (Allahu akbar) in het Arabisch hebben geschreeuwd. De Franse antiterrorisme-instantie buigt zich over de zaak.
De aanval begon in het centrum, waar de dader volgens getuigen een man de keel doorsneed voor de ogen van diens vrouw en kind. Vervolgens ging hij een tabakswinkel binnen, waar hij meerdere mensen aanviel. Daarna stak hij met een tweede mes iemand neer in een slagerij en verdween vervolgens in een supermarkt. Kort voor 11 uur kon de politie hem aanhouden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
45 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
7 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
8 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
10 uur geleden