Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden bij aanslag in stad bij Tel Aviv

Doden bij aanslag in stad bij Tel Aviv

JERUZALEM (ANP/DPA) - Bij een aanslag in het midden van Israël zijn zeker drie doden gevallen en meerdere zwaargewonden. Het incident was in de stad Elad ten oosten van Tel Aviv, waar veel orthodoxe joden wonen. Twee daders zouden met een vuurwapen en een bijl personen hebben aangevallen, melden Israëlische media.

Het bloedige geweld op de dag dat de Joodse staat de onafhankelijkheid viert, lijkt deel uit te maken van een nieuwe golf aanslagen door Palestijnen en Israëlische Arabieren. Sinds eind maart kwamen daarbij al meer dan tien personen om het leven.

Eerder op de dag gingen de hoogste Israëlische rechters akkoord met de verdrijving van ongeveer 1300 Palestijnen van een oefenterrein van het Israëlische leger op de bezette Westelijke Jordaanoever. Een Israëlische mensenrechtenorganisatie uitte felle kritiek op het besluit.

Meer uit Buitenland

Iraanse opperste leider Khamenei was eigenlijk tegen deal met VS

TEHERAN (ANP) - Hoewel de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei de overeenkomst met de Verenigde Staten heeft goedgekeurd, zegt hij dat hij eigenlijk "een andere mening" had. De ayatollah stelt in een verklaring alleen te hebben ingestemd omdat president Masoud Pezeshkian en andere leden van de nationale veiligheidsraad expliciet de verantwoordelijkheid voor de deal op zich hebben genomen, meldt Al Jazeera.

40 minuten geleden
Bondgenoten Oekraïne steken 1 miljard dollar extra in wapens VS

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt nog eens 1 miljard dollar aan Amerikaanse wapens, zegt de Oekraïense defensieminister Mychailo Fedorov. Ook kan Oekraïne volgens NAVO-topman Mark Rutte extra artilleriegranaten voor de langere afstand, drones en luchtafweerraketten tegemoetzien.

55 minuten geleden
Hongaarse premier Magyar belooft andere samenwerking op EU-toppen

BRUSSEL (ANP) - In zijn eerste optreden op een EU-top heeft de Hongaarse premier Péter Magyar gezegd dat hij zijn land op een andere manier zal vertegenwoordigen dan zijn voorganger Viktor Orbán. Hij sluit niet uit dat hij nooit meer een veto zal uitspreken, zoals Orbán regelmatig deed. Maar als Magyar dat doet, is dat ter verdediging van Hongaarse belangen, zei de nieuwe premier.

1 uur geleden
VS bevestigen opheffen blokkade voor de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun blokkade opgeheven voor de Straat van Hormuz, bevestigt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X. Hierdoor kan "al het scheepvaartverkeer van en naar Iraanse havens en kustgebieden" weer plaatsvinden.

1 uur geleden
Vicepresident VS: bestand van 60 dagen donderdag ingegaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt dat de onderhandelingsperiode van zestig dagen, die onderdeel is van een akkoord met Iran, donderdag is ingegaan. In die periode geldt een staakt-het-vuren tussen de twee landen en Israël en moet verder worden gepraat over een definitief vredesplan.

2 uur geleden
Parijs roept Palestijnen uit tot ereburgers

PARIJS (ANP/AFP) - Parijs heeft Palestijnse burgers en journalisten ereburger gemaakt van de Franse hoofdstad, als symbolisch gebaar van steun voor "het lijden van het Palestijnse volk". De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, kondigde dit aan in aanwezigheid van de Palestijnse vertegenwoordiger in het land, Hala Abou Hassira.

2 uur geleden
VN waarschuwen voor nieuw 'catastrofaal' offensief in Soedan

GENÈVE (ANP/RTR) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft gewaarschuwd voor een aanstaand offensief op de Soedanese stad el-Obeid, met mogelijk "catastrofale gevolgen" voor de bevolking. Ook tientallen landen, waaronder Nederland, hebben alarm geslagen over de situatie in de stad, die de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) mogelijk snel kunnen innemen.

2 uur geleden