Doden bij aanslag in stad bij Tel Aviv
JERUZALEM (ANP/DPA) - Bij een aanslag in het midden van Israël zijn zeker drie doden gevallen en meerdere zwaargewonden. Het incident was in de stad Elad ten oosten van Tel Aviv, waar veel orthodoxe joden wonen. Twee daders zouden met een vuurwapen en een bijl personen hebben aangevallen, melden Israëlische media.
Het bloedige geweld op de dag dat de Joodse staat de onafhankelijkheid viert, lijkt deel uit te maken van een nieuwe golf aanslagen door Palestijnen en Israëlische Arabieren. Sinds eind maart kwamen daarbij al meer dan tien personen om het leven.
Eerder op de dag gingen de hoogste Israëlische rechters akkoord met de verdrijving van ongeveer 1300 Palestijnen van een oefenterrein van het Israëlische leger op de bezette Westelijke Jordaanoever. Een Israëlische mensenrechtenorganisatie uitte felle kritiek op het besluit.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
19 minuten geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
55 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.
6 uur geleden