Dodelijke fietsongelukken dalen amper mee met auto-ongelukken
DEN HAAG (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers onder fietsers nam de afgelopen twintig jaar slechts mondjesmaat af, terwijl het aantal automobilisten dat omkwam in het verkeer meer dan halveerde. Fietsers van zeventig jaar of ouder hadden zelfs meer dodelijke ongelukken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In 2019 kwamen in Nederland 237 automobilisten om bij een ongeluk, 60 procent minder dan in 1999. Het aantal omgekomen fietsers schommelt al jaren rond de 200 en lag vorig jaar 11 procent lager vergeleken met twintig jaar geleden. De onderzoekers hebben hierbij ook gekeken naar de ongelukken van mensen op e-bikes.
Vorig jaar kwamen bijna 120 fietsers van zeventig jaar of ouder om in het verkeer, twee derde meer dan twintig jaar eerder. Het risico om te overlijden bij een fietsongeluk is bij deze groep ouderen toegenomen. Vanwege de vergrijzing is het aantal ouderen sinds de eeuwwisseling sterk toegenomen. Ook dat werkte door op het aantal fietsongelukken. Het aantal slachtoffers van onder de zeventig jaar nam juist af.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
20 minuten geledenTER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
44 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
2 uur geleden