Dodelijke fietsongelukken dalen amper mee met auto-ongelukken
DEN HAAG (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers onder fietsers nam de afgelopen twintig jaar slechts mondjesmaat af, terwijl het aantal automobilisten dat omkwam in het verkeer meer dan halveerde. Fietsers van zeventig jaar of ouder hadden zelfs meer dodelijke ongelukken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In 2019 kwamen in Nederland 237 automobilisten om bij een ongeluk, 60 procent minder dan in 1999. Het aantal omgekomen fietsers schommelt al jaren rond de 200 en lag vorig jaar 11 procent lager vergeleken met twintig jaar geleden. De onderzoekers hebben hierbij ook gekeken naar de ongelukken van mensen op e-bikes.
Vorig jaar kwamen bijna 120 fietsers van zeventig jaar of ouder om in het verkeer, twee derde meer dan twintig jaar eerder. Het risico om te overlijden bij een fietsongeluk is bij deze groep ouderen toegenomen. Vanwege de vergrijzing is het aantal ouderen sinds de eeuwwisseling sterk toegenomen. Ook dat werkte door op het aantal fietsongelukken. Het aantal slachtoffers van onder de zeventig jaar nam juist af.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
40 minuten geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
5 uur geleden