Dodelijke explosie Rotterdam mogelijk veroorzaakt door drugslab
ROTTERDAM (ANP) - De dodelijke explosie in een gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam is mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab. Een 34-jarige Rotterdammer is zaterdag aangehouden voor betrokkenheid bij het vervaardigen van verdovende middelen, meldt de politie die meerdere aanhoudingen niet uitsluit. Door de ontploffing en brand maandag in Rotterdam-Zuid kwamen drie mensen om.
De politie heeft op de rampplek verschillende attributen gevonden die te maken kunnen hebben met de fabricage van drugs en kwam zo op het spoor van de nu aangehouden man. "Wat zijn exacte rol is, wordt onderzocht", aldus de politie. "Uiteraard onderzoekt de politie ook of de aangetroffen attributen de oorzaak kunnen zijn van de explosie." Het onderzoek is nog in volle gang en de politie roept getuigen op zich te melden.
De Telegraaf meldt dat de 34-jarige man die zaterdag werd aangehouden de oom is van het 22-jarige dodelijke slachtoffer van de explosie. De politie wil hier niks over zeggen en houdt het bij de leeftijd, woonplaats en het geslacht van de verdachte.
Explosie
De explosie gebeurde maandagavond onder een wooncomplex en de ravage was enorm. Drie mensen werden vermist, maar hulpdiensten konden niet direct naar hen op zoek, omdat de situatie ter plekke te gevaarlijk was. De hele week zijn werkzaamheden uitgevoerd om de omgeving veilig genoeg te maken.
Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden. Donderdagavond haalden hulpverleners het lichaam van de 22-jarige man onder het puin vandaan. Vrijdagochtend werd het laatste slachtoffer geborgen. Het gaat hoogstwaarschijnlijk om de 33-jarige man die werd vermist.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
57 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat zegt burgemeester Klaas Sloots van de buurgemeente Stadskanaal woensdagavond.
57 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israƫlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
6 uur geleden