Dodelijke explosie Rotterdam mogelijk veroorzaakt door drugslab
ROTTERDAM (ANP) - De dodelijke explosie in een gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam is mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab. Een 34-jarige Rotterdammer is zaterdag aangehouden voor betrokkenheid bij het vervaardigen van verdovende middelen, meldt de politie die meerdere aanhoudingen niet uitsluit. Door de ontploffing en brand maandag in Rotterdam-Zuid kwamen drie mensen om.
De politie heeft op de rampplek verschillende attributen gevonden die te maken kunnen hebben met de fabricage van drugs en kwam zo op het spoor van de nu aangehouden man. "Wat zijn exacte rol is, wordt onderzocht", aldus de politie. "Uiteraard onderzoekt de politie ook of de aangetroffen attributen de oorzaak kunnen zijn van de explosie." Het onderzoek is nog in volle gang en de politie roept getuigen op zich te melden.
De Telegraaf meldt dat de 34-jarige man die zaterdag werd aangehouden de oom is van het 22-jarige dodelijke slachtoffer van de explosie. De politie wil hier niks over zeggen en houdt het bij de leeftijd, woonplaats en het geslacht van de verdachte.
Explosie
De explosie gebeurde maandagavond onder een wooncomplex en de ravage was enorm. Drie mensen werden vermist, maar hulpdiensten konden niet direct naar hen op zoek, omdat de situatie ter plekke te gevaarlijk was. De hele week zijn werkzaamheden uitgevoerd om de omgeving veilig genoeg te maken.
Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot van een 43-jarige man gevonden. Donderdagavond haalden hulpverleners het lichaam van de 22-jarige man onder het puin vandaan. Vrijdagochtend werd het laatste slachtoffer geborgen. Het gaat hoogstwaarschijnlijk om de 33-jarige man die werd vermist.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
19 minuten geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
34 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.
2 uur geleden