Dodelijk busongeval Bulgarije vermoedelijk door menselijke fout
SOFIA (ANP/RTR) - Het busongeval dat meer dan veertig levens eiste in Bulgarije is vermoedelijk veroorzaakt door een menselijke fout. Onderzoekers gaan daar op dit moment van uit. De bus met een groep toeristen aan boord vatte in de nacht van maandag op dinsdag vlam na een crash.
De bus was na een weekendreis naar het Turkse Istanbul onderweg terug naar Skopje, de hoofdstad van Noord-Macedonië. De meeste inzittenden kwamen om het leven door de brand die na middernacht uitbrak, ongeveer 40 kilometer ten zuiden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia.
Uit autopsies komt naar voren dat de slachtoffers voornamelijk zijn omgekomen door verstikking bij de brand en niet door verwondingen door de crash of een explosie. Er wordt onder meer nog onderzoek gedaan naar de locatie waar het ongeval plaatsvond. Daarbij wordt gekeken naar bijvoorbeeld de wegmarkeringen en verkeersborden.
Vangrail
Een vangrail heeft volgens de onderzoekers mogelijk aan het ongeval bijgedragen. Die was was niet alleen "niet nuttig maar ook gevaarlijk voor het verkeer". De brand zou zijn ontstaan door de frictie toen de bus tegen de vangrail botste en een deel ervan met zich mee trok.
Zeven inzittenden konden zichzelf in veiligheid brengen door uit de brandende bus te klimmen. De 44 anderen kwamen om het leven. Op de passagierslijst staat nog een persoon, maar het is niet duidelijk waar die is gebleven. Mogelijk zat die persoon in een van de drie andere bussen die de reis tussen Istanbul en Skopje maakte.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
17 minuten geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
17 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
18 uur geleden