Dode wolf op vluchtstrook A67 gevonden
EKENROOI (ANP) - Op de vluchtstrook van de A67 ter hoogte van Ekenrooi, niet ver van Eindhoven, is maandagochtend vroeg een dode wolf gevonden. Vermoedelijk is het mannetje aangereden en om het leven gekomen, aldus een woordvoerster van Rijkswaterstaat.
Rond middernacht kreeg Rijkswaterstaat een tip dat er een dode vos langs de snelweg zou liggen. "Toen onze weginspecteur ging kijken trof ze er een dode wolf aan", aldus de woordvoerster. De wolf is meegenomen naar het Dutch Wildlife Health Center (DWHC) van Universiteit Utrecht voor verder onderzoek.
Ook Wageningen Environmental Research doet onderzoek, waarbij leeftijd, maaginhoud en conditie van het dier in kaart worden gebracht. Dit soort onderzoeken maken deel uit van het Interprovinciaal Wolvenplan. "Daarin staat hoe we omgaan met de wolf en hoe aanrijdingen met wolven worden afgehandeld", aldus de woordvoerster. Medio februari is het onderzoek naar verwachting klaar.
Maatregelen
Het is de zevende keer dat er een wolf wordt doodgereden sinds het roofdier in 2019 in Nederland terugkeerde. Boerenbelangenorganisatie ZLTO vraagt zich af of Nederland "met zijn hoge bevolkingsdichtheid en intensieve infrastructuur" geschikt is voor de wolf. Nog los van de schade aan landbouwhuisdieren, aldus de organisatie. Wolvenkenner Hugh Jansman van de Wageningen Universiteit denkt van wel, al zal het verkeer de belangrijkste doodsoorzaak voor wolven blijven, erkent hij. "Dat hoeft een gezonde populatie echter niet in de weg te staan", aldus Jansman.
De Zoogdiervereniging wil dat er haast gemaakt wordt met maatregelen om de wolf te beschermen tegen verkeer. Dit jaar verschijnt naar verwachting een nieuw Interprovinciaal Wolvenplan met maatregelen om het roofdier, maar ook landbouwhuisdieren en mensen te beschermen.
Territorium
DNA-onderzoek moet uitwijzen of de maandag doodgereden wolf een zwerver uit Duitsland was op zoek naar een nieuw territorium. Het kan ook gaan om de mannetjeswolf uit zuidelijk Europa, die sinds 2020 een territorium heeft afgebakend in de buurt van de plek van de aanrijding.
Meer uit Binnenland
HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.
2 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.
5 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.
7 uur geledenNIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek in Overasselt na het grove geweld eerder deze week is zondag weer hervat. "We treffen nog steeds voorwerpen aan die bij het incident horen", meldt de politie. Om wat voor voorwerpen het gaat, maakt de politie niet bekend.
8 uur geleden