
Dode vrouw gevonden in woning Eersel, politie vermoedt misdrijf
EERSEL (ANP) - Een 91-jarige vrouw die vrijdagochtend door een familielid dood werd aangetroffen in haar huis aan de Midakkers in Eersel, is vermoedelijk door een misdrijf om het leven gekomen. De politie denkt aan opzet "door de omstandigheden waaronder zij werd gevonden". Een Team Grootschalige Opsporing onderzoekt wat er is gebeurd.
De politie heeft bij een buurtonderzoek al met omwonenden gesproken en roept anderen die mogelijk meer weten over de zaak op zich te melden. Het onderzoek in de woning gaat vrijdag nog "geruime tijd" door en zal waarschijnlijk ook nog een deel van de zaterdag in beslag nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen vanaf 60 jaar kunnen zich straks gratis laten inenten tegen gordelroos. Het kabinet is van plan het vaccin op te nemen in het Rijksvaccinatieprogramma, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. De vergoeding maakt deel uit van een vernieuwd zorgakkoord waarover het kabinet en de zorgsector al enige tijd spreken.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-directeur Geert van Meerveld van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) is opgestapt, bevestigt een woordvoerder van het KIT na berichtgeving van Trouw en NRC. Vorige week ontstond binnen de organisatie ophef omdat medewerkers het er niet mee eens waren dat het Centrum voor Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) zondag in het KIT-gebouw zijn 50-jarig bestaan zou vieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een kabinetsdelegatie naar de verboden pride-mars in Boedapest gaat. Regeringspartijen VVD, NSC en BBB hielpen die oproep van Volt aan een meerderheid. Hun coalitiegenoot PVV stemde juist tegen de motie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt toch een protestmars door Den Haag tegen de komende NAVO-top, zeggen de organisatoren. De politie staat de mars volgens hen bij nader inzien toch toe. De gemeente beaamt dat nog niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blus- en reddingsoperatie van het brandende Panamese autoschip Fremantle Highway in 2023 verliep moeizaam door gebrekkige communicatie tussen de verschillende hulpdiensten en trage besluitvorming. Dat constateert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De verbrokkeling van de verschillende diensten ging "ten koste van de snelheid van handelen".
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het incident in een woning in Hoofddorp zijn twee mannen van 21 en 22 jaar, meldt het Openbaar Ministerie. Beiden komen uit de Noord-Hollandse plaats. Het incident gebeurde woensdagochtend vroeg in de Fanny Blankers-Koenlaan. Agenten kwamen af op een steekincident in de woning. Ter plaatse werd ook door de politie geschoten. Twee agenten raakten gewond.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil meer weten over de detentieomstandigheden van voormalig advocaat Inez Weski. Zij zat na haar arrestatie twee jaar geleden negen dagen op een "onwettige plek" vast. De Inspectie Justitie en Veiligheid meldde recent dat zij gedetineerd zat op "een niet erkende en gecontroleerde plaats". Dat bleek een ondergrondse bunker in Kamp Zeist.
2 uur geleden