Dode steekpartij azc Heemserveen is man (24) die daar verbleef
HEEMSERVEEN (ANP) - De man die zaterdagavond overleed door een steekpartij in asielzoekerscentrum Hardenberg in het Overijsselse Heemserveen, was 24 jaar oud en verbleef in het azc. Een 23-jarige verdachte, die daar ook verbleef, is aangehouden. Hij wordt verdacht van moord dan wel doodslag, meldt de politie zondag.
De politie onderzoekt nog wat er precies is gebeurd en zegt verder niets over de aanleiding.
Bewoners en medewerkers van het azc zijn "erg geschrokken", laat een woordvoerder van het het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. "De komende dagen zullen we ons vooral richten op nazorg, hulp en ondersteuning voor de bewoners. Ook is slachtofferhulp aanwezig." Het is zondag weer rustig op het azc, maar het COA houdt de veiligheidssituatie de komende dagen goed in de gaten, aldus de woordvoerder
Asielzoekerscentrum Hardenberg werd in 2016 geopend en biedt plaats aan 750 asielzoekers.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
25 minuten geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.
1 uur geledenHEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
1 uur geledenOTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.
2 uur geleden