Dode Poolse in bosjes Roosendaal vermoedelijk slachtoffer misdrijf
ROOSENDAAL (ANP) - De 44-jarige Poolse vrouw die zaterdag dood in bosjes in het Brabantse Roosendaal werd aangetroffen, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. De politie meldt vrijdag hier sterk rekening mee te houden.
Het lichaam van de vrouw werd zaterdagavond gevonden in bosjes aan de Strausslaan. De afgelopen dagen zijn getuigen gehoord en camerabeelden verzameld om erachter te komen wat er precies is gebeurd.
De recherche denkt dat de vrouw mogelijk dakloos was en vermoedelijk al een tijdje in de buurt van de Strausslaan verbleef, "mogelijk in het bijzijn van een of meer mannen". Mensen die informatie over de vrouw hebben of beelden van haar, eventueel samen met deze man(nen), wordt gevraagd contact op te nemen met de politie. Die heeft een bericht hierover ook in het Pools verspreid.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
5 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.
2 uur geleden