Dode ontploffing in Fries drugslab is 53-jarige Eindhovenaar
HAULE (ANP) - De man die dinsdagavond om het leven kwam door een explosie in een schuur nabij een woning in het Friese Haule is een 53-jarige inwoner van Eindhoven, meldt de politie. Eerder werd al bekend dat een tweede persoon die bij de ontploffing zwaargewond raakte een 21-jarige man uit Eindhoven is. Op de plek van de ontploffing was een drugslab ingericht.
De gewonde verdachte ligt nog in het ziekenhuis waar hij behandeld wordt aan ernstige verwondingen. Hij heeft zware brandwonden, waardoor de politie hem nog niet heeft kunnen verhoren.
De bewoners van de woning zijn op een andere plaats ondergebracht. Hun eventuele rol bij de zaak wordt nog onderzocht. Welke drugs er werden geproduceerd is nog niet bekend. Er waren meerdere ketels aanwezig voor de productie van synthetische drugs.
De plaats van de ontploffing is volgens de politie een landelijk gebied met één woning nabij de schuur. Na de explosie was er geen direct gevaar voor omwonenden.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
9 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
18 uur geleden