Dode na heroplevering geweld bij grens Thailand en Cambodja
BANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
Een Thaise legerwoordvoerder beweert dat Cambodjaanse militairen Thailand eerst beschoten en dat Thaise militairen waarschuwingsschoten losten. De spanningen tussen de landen lopen sinds deze week weer op.
In juli leidden gevechten tussen Thailand en Cambodja tot 43 doden. Na vijf dagen ging een staakt-het-vuren in. De Amerikaanse president Donald Trump was betrokken bij de totstandkoming van de wapenstilstand en was vorige maand ook bij de ondertekening van een vervolgdeal over het beëindigen van de vijandelijkheden.
Thailand heeft die deal deze week opgeschort. Het beschuldigt Cambodja van het plaatsen van landmijnen, die maandag Thaise militairen hebben verwond. Thailand eist excuses, terwijl Cambodja het leggen van mijnen ontkent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een netwerk van factcheckers oprichten tegen desinformatie en buitenlandse inmenging. Dat netwerk zou met name moeten worden ingezet tijdens verkiezingen of crises zoals natuurrampen of een pandemie, "waarbij toegang tot betrouwbare informatie cruciaal is", stelt de Commissie.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland ziet het mogelijke stilvallen van de oceaanstroming die Europa een gematigd klimaat bezorgt als een bedreiging voor de nationale veiligheid. Het land gaat een strategie opstellen om zich op het ergste scenario voor te bereiden, laat klimaatminister Jóhann Páll Jóhannsson weten. "Voor het eerst is een klimaatgerelateerd fenomeen een zaak voor de Nationale Veiligheidsraad", aldus Jóhannsson.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Rusland zegt bereid te zijn de gesprekken met Oekraïne in Istanbul te hervatten. Er is geen direct contact geweest tussen beide partijen sinds afgelopen zomer. Toen kwamen Russische en Oekraïense delegaties drie keer bij elkaar in Turkije om te praten over een pad richting een staakt-het-vuren, maar een doorbraak bleef uit.
5 uur geleden