Dode in Frankrijk door storm Ciarán
PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk heeft storm Ciarán iemand het leven gekost. In het noordelijke departement Aisne overleed een vrachtwagenchauffeur nadat een boom op zijn truck was gevallen, zei transportminister Clément Beaune op de Franse radio.
In drie Franse departementen geldt code rood, het hoogste waarschuwingsniveau voor stormen, maar niet in de Aisne. "Dit toont dat er zelfs in de regio's waar geen code rood geldt een zeer hoog risico is op de weg", aldus Beaune.
In het departement Finistère, waar wel code rood is afgekondigd, worden windsnelheden gemeld tot 207 kilometer per uur. Twee mensen raakten daar lichtgewond. De lokale autoriteiten zeggen dat mensen zoveel mogelijk binnen moeten blijven.
De minister van Energie Agnès Pannier-Runacher schrijft op X dat 1,2 miljoen huishoudens in Frankrijk zonder stroom zitten door de storm. Er zou hard gewerkt worden om de elektriciteit weer te herstellen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
6 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
10 uur geleden