Dode explosie drugslab door verminking nog niet geïdentificeerd
HAULE (ANP) - De persoon die dinsdagavond omkwam door een explosie in een drugslab in het Friese Haule is nog niet geïdentificeerd vanwege zware verminking. De tweede persoon die bij de ontploffing zwaargewond raakte is een 21-jarige man uit Eindhoven. Dat meldt de politie woensdag.
De Eindhovenaar ligt nog in het ziekenhuis waar hij behandeld wordt aan zijn verwondingen. Het is onbekend hoe hij eraan toe is. De politie heeft hem nog niet kunnen spreken.
De explosie was dinsdag rond 22.00 uur in een schuur. Agenten vonden er een dode en de gewonde man uit Eindhoven aan. De politie doet onderzoek en heeft het gebied rondom de schuur afgezet.
De brandweer controleert het gebied rond de schuur op mogelijk vrijgekomen gevaarlijke stoffen. Het is volgens de politie een landelijke gebied met één woning in de buurt van de schuur. Verder is er geen direct gevaar voor omwonenden.
Ook is de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) van de politie ter plekke voor het ontmantelen van het drugslab.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
7 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
10 uur geleden