Dode explosie drugslab door verminking nog niet geïdentificeerd
HAULE (ANP) - De persoon die dinsdagavond omkwam door een explosie in een drugslab in het Friese Haule is nog niet geïdentificeerd vanwege zware verminking. De tweede persoon die bij de ontploffing zwaargewond raakte is een 21-jarige man uit Eindhoven. Dat meldt de politie woensdag.
De Eindhovenaar ligt nog in het ziekenhuis waar hij behandeld wordt aan zijn verwondingen. Het is onbekend hoe hij eraan toe is. De politie heeft hem nog niet kunnen spreken.
De explosie was dinsdag rond 22.00 uur in een schuur. Agenten vonden er een dode en de gewonde man uit Eindhoven aan. De politie doet onderzoek en heeft het gebied rondom de schuur afgezet.
De brandweer controleert het gebied rond de schuur op mogelijk vrijgekomen gevaarlijke stoffen. Het is volgens de politie een landelijke gebied met één woning in de buurt van de schuur. Verder is er geen direct gevaar voor omwonenden.
Ook is de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) van de politie ter plekke voor het ontmantelen van het drugslab.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".
4 uur geledenROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.
6 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.
9 uur geledenAALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.
10 uur geleden