Dode en zwaargewonde bij ongeval op vrachtschip
AMSTERDAM (ANP) - Op een tanker voor de kust bij IJmuiden zijn woensdagavond door een ongeval een dode en een zwaargewonde gevallen, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De raad is een onderzoek gestart naar het ongeluk op het schip, dat donderdag in de Amsterdamse haven lag. Volgens het Noordhollands Dagblad vond er een explosie plaats aan boord van de tanker.
Een woordvoerster van de OVV zegt niet te kunnen bevestigen dat er een ontploffing was omdat het onderzoek nog loopt. Wel is duidelijk dat het schip zich net buiten het ankergebied van IJmuiden bevond toen het ongeval gebeurde. De betreffende tanker vaart volgens scheepsdata onder Saudische vlag.
De OVV is een onderzoek gestart omdat er een dode is gevallen en vanwege het feit dat het ongeval in Nederlandse wateren plaatsvond, licht de woordvoerster toe. Het schip is woensdagavond na het ongeluk naar Amsterdam gevaren. Het is niet bekend hoelang het schip daar nog moet blijven liggen.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.
13 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek op een grasveld in de buurt van Overasselt is nog altijd gaande. Even voor 15.30 uur arriveerden enkele busjes van de Forensische Opsporing van de politie op het veld, ziet een ANP-verslaggever. Leden van het gespecialiseerde team doen onderzoek bij een greppel en bossage. Ook vliegt er nog een drone boven het gebied.
14 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.
29 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.
34 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De demonstratie van boeren bij het provinciehuis van Friesland is geëindigd. Na afloop prees gedeputeerde Abel Kooistra (BBB) de organisatie voor een gemoedelijk verlopen dag. Hij zei tegen een ANP-verslaggever dat de demonstratie liet zien hoe groot de zorgen zijn in de agrarische sector over de voorgestelde stikstofmaatregelen. De plannen van het kabinet zijn niet de plannen van de provincie, benadrukte hij. Gedeputeerde Matthijs de Vries (CU) zei dat bestuurders een taak hebben om met zorgen van de bevolking aan de slag te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maatregelen tegen hitte in gebouwen en woningen moeten effectiever worden toegepast bij mensen die het nodig hebben en beter in beleid worden gevat. Dat signaleert onderzoeksfinancier voor de zorg ZonMw naar aanleiding van de hittegolf in juni. Toen werd voor het eerst code rood om hitte afgegeven door het KNMI.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Tijdens het boerenprotest bij het provinciehuis in Leeuwarden wordt opgeroepen tot verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet, ziet een ANP-verslaggever. Een paar honderd demonstranten luisteren naar vertegenwoordigers van boerenactiegroepen die speechen op een podium. "Verzet je", riep Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force de aanwezigen toe. "Dit wordt onze laatste kans. De brief van Van Essen ruimt ons allemaal op. En dat laten we niet gebeuren."
3 uur geleden