Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en zwaargewonde bij ongeval op vrachtschip

Dode en zwaargewonde bij ongeval op vrachtschip

AMSTERDAM (ANP) - Op een tanker voor de kust bij IJmuiden zijn woensdagavond door een ongeval een dode en een zwaargewonde gevallen, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De raad is een onderzoek gestart naar het ongeluk op het schip, dat donderdag in de Amsterdamse haven lag. Volgens het Noordhollands Dagblad vond er een explosie plaats aan boord van de tanker.

Een woordvoerster van de OVV zegt niet te kunnen bevestigen dat er een ontploffing was omdat het onderzoek nog loopt. Wel is duidelijk dat het schip zich net buiten het ankergebied van IJmuiden bevond toen het ongeval gebeurde. De betreffende tanker vaart volgens scheepsdata onder Saudische vlag.

De OVV is een onderzoek gestart omdat er een dode is gevallen en vanwege het feit dat het ongeval in Nederlandse wateren plaatsvond, licht de woordvoerster toe. Het schip is woensdagavond na het ongeluk naar Amsterdam gevaren. Het is niet bekend hoelang het schip daar nog moet blijven liggen.

Meer uit Binnenland

Nederlandse kranten openen met overlijden van Paulien Cornelisse

DEN HAAG (ANP) - De grote Nederlandse dagbladen hebben donderdag een foto van Paulien Cornelisse op de voorpagina geplaatst. De 50-jarige schrijfster en cabaretière overleed woensdag aan de gevolgen van kanker.

39 minuten geleden
Museumbezoek in 2025 gestegen, bijna terug op niveau voor corona

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse musea hebben vorig jaar samen 31,6 miljoen bezoeken getrokken. Dat is een stijging van 2,6 procent vergeleken met een jaar eerder (30,8 miljoen), meldt de Museumvereniging. Het museumbezoek is daarmee bijna terug op het niveau van voor de coronaperiode. In het topjaar 2019 telden de musea 32,6 miljoen bezoeken.

47 minuten geleden
Invulling zzp-wet concreter, maar deel ligt nog open

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe wet die duidelijk moet maken of iemand als zelfstandige kan werken is concreter ingevuld, meldt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie, VVD) in een Kamerbrief. Zo moet een zzp'er minstens drie opdrachtgevers hebben gehad in het voorgaande en lopende kalenderjaar, om de zogenoemde zelfstandigentoets te doorstaan.

59 minuten geleden
Overheden en onderwijs gaan meer openbare broncodes gebruiken

DEN HAAG (ANP) - De rijksoverheid, provincies, gemeenten en onderwijsinstellingen gaan meer openbare broncodes gebruiken voor hun software. De organisaties hebben ook afgesproken meer te gaan samenwerken op softwareniveau, meldt het ministerie van Economische Zaken.

1 uur geleden
Ruiten gemeentehuis Rhenen vernield na vergadering asielopvang

RHENEN (ANP) - Bij het gemeentehuis in het Utrechtse Rhenen zijn rond 23.15 uur twee ruiten vernield door vuurwerk. Dat meldt de politie Midden-Nederland in een bericht. Bij het gemeentehuis had zich een grote groep mensen verzameld omdat de gemeenteraad daar vergaderde over de opvang van asielzoekers.

4 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

DEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Signal-baas Meredith Whittaker krijgt eredoctoraat van VU

AMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."

6 uur geleden