
Dode en zwaargewonde bij auto te water in Delft
DELFT (ANP) - Door een ongeluk met een auto aan de Oostpoortweg in Delft, is een man overleden en een andere man zwaargewond geraakt. De auto waarin zij zaten is door onbekende oorzaak in het water terechtgekomen.
De melding van het ongeluk kwam even voor 05.00 uur binnen. Een van de twee mannen, een passagier, was al op eigen kracht uit het voertuig gekomen. De bestuurder is door duikers van de brandweer uit de auto gehaald. Hij overleed later aan zijn verwondingen.
De identiteit van de twee is nog niet bekend. Omdat het er even op leek dat er mogelijk nog meer mensen in het voertuig zaten, is een groot gebied doorzocht. Er zijn geen andere personen gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje Nijmegen. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.
39 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - Een 18-jarige man is zondagavond bij een preventieve controle in Heemskerk aangehouden voor wapenbezit, meldt de politie maandag. Hij had een balletjespistool bij zich. Volgens de politie kunnen ook neppistolen als bedreigend worden gezien, "zeker wanneer ze niet van echt te onderscheiden zijn".
40 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking worden daar in Groningen voorlopig niet aan geopereerd. Het universitaire ziekenhuis UMCG staakt tijdelijk de geplande operaties. Dat duurt uiterlijk tot het einde van het jaar. Patiënten kunnen voorlopig terecht in Utrecht, Leiden, Amsterdam en Rotterdam.
43 minuten geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk gaan maandagochtend de scholen weer open na de onrust van vorige week. Bij het Castor College in Beverwijk, waar ook Fourteens zit, kwamen tegen 08.30 uur de eerste leerlingen aan. Ook bij het SKILLS vmbo en Dalí College in Heemskerk komen de eerste leerlingen aan, ziet een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een verdachte is opgepakt voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie meldt maandagochtend dat zondagavond opnieuw iemand is aangehouden. Eerder werd al een 20-jarige man aangehouden voor opruiing en twee jongeren voor wapenbezit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie kreeg in de eerste zes maanden van dit jaar meer meldingen van seksuele misdrijven dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal meldingen van zedenmisdrijven steeg met 17 procent naar bijna 8000. Uit de meest recente door het ANP opgevraagde cijfers bij de politie blijkt dat het aantal aangiftes dat uit zulke meldingen voortvloeit, met 22 procent is toegenomen: van januari tot juli waren dat er ruim 2000, tegen 1675 in die periode vorig jaar.
5 uur geledenHARLINGEN (ANP) - Vijf kinderen zijn zondagavond lichtgewond geraakt bij een aanvaring tussen een zeilcharter en een vrachtschip bij de stroomgeleidingsdam de Pollendam voor de kust van Harlingen. Dat meldt een woordvoerder van de reddingsdienst KNRM.
11 uur geleden