Dode en vijf gewonden bij schietpartij in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een metrostation in het New Yorkse stadsdeel The Bronx is maandag een 34-jarige man om het leven gekomen, vijf anderen zijn gewond geraakt. Volgens de politie gaat het om een op zichzelf staand incident. Er is niemand gearresteerd, toch is er "niet langer sprake van een dreiging", meldde een woordvoerder maandagavond.
Het incident begon met een ruzie tussen twee groepen tieners in een trein, meldde de politie in een persconferentie. Een persoon uit een van de groepen greep vervolgens naar een wapen. Het eerste schot werd gelost in een trein, maar alle slachtoffers werden getroffen op het perron naast de treinwagon. De gewonden zijn tussen de 14 en 71 jaar oud. Het gaat om twee vrouwen en drie mannen.
De New Yorkse burgemeester Eric Adams, zelf een oud-politieman, is op de hoogte gebracht van het incident. De schietpartij vond even voor 17.00 uur (lokale tijd) plaats. Over de identiteit van de mogelijke dader is niets bekendgemaakt.
Cijfers
Schietpartijen in New Yorkse metro's of bussen zijn zeldzaam, meldt The New York Times. In de eerste elf maanden van 2023 ging het om vijf schietpartijen, tegenover elf in dezelfde periode in 2022. In dat jaar verwondde een man met een pistool tien mensen in een trein die door Brooklyn reed. Dat was de eerste massaschietpartij in het metrostelsel sinds 1984.
Op een gemiddelde weekdag worden zo'n 3,8 miljoen ritten gemaakt met de New Yorkse metro.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
14 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
14 uur geleden