Dode en vijf gewonden bij schietpartij in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een metrostation in het New Yorkse stadsdeel The Bronx is maandag een 34-jarige man om het leven gekomen, vijf anderen zijn gewond geraakt. Volgens de politie gaat het om een op zichzelf staand incident. Er is niemand gearresteerd, toch is er "niet langer sprake van een dreiging", meldde een woordvoerder maandagavond.
Het incident begon met een ruzie tussen twee groepen tieners in een trein, meldde de politie in een persconferentie. Een persoon uit een van de groepen greep vervolgens naar een wapen. Het eerste schot werd gelost in een trein, maar alle slachtoffers werden getroffen op het perron naast de treinwagon. De gewonden zijn tussen de 14 en 71 jaar oud. Het gaat om twee vrouwen en drie mannen.
De New Yorkse burgemeester Eric Adams, zelf een oud-politieman, is op de hoogte gebracht van het incident. De schietpartij vond even voor 17.00 uur (lokale tijd) plaats. Over de identiteit van de mogelijke dader is niets bekendgemaakt.
Cijfers
Schietpartijen in New Yorkse metro's of bussen zijn zeldzaam, meldt The New York Times. In de eerste elf maanden van 2023 ging het om vijf schietpartijen, tegenover elf in dezelfde periode in 2022. In dat jaar verwondde een man met een pistool tien mensen in een trein die door Brooklyn reed. Dat was de eerste massaschietpartij in het metrostelsel sinds 1984.
Op een gemiddelde weekdag worden zo'n 3,8 miljoen ritten gemaakt met de New Yorkse metro.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
9 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
12 uur geleden