Dode en vijf gewonden bij schietpartij in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een metrostation in het New Yorkse stadsdeel The Bronx is maandag een 34-jarige man om het leven gekomen, vijf anderen zijn gewond geraakt. Volgens de politie gaat het om een op zichzelf staand incident. Er is niemand gearresteerd, toch is er "niet langer sprake van een dreiging", meldde een woordvoerder maandagavond.
Het incident begon met een ruzie tussen twee groepen tieners in een trein, meldde de politie in een persconferentie. Een persoon uit een van de groepen greep vervolgens naar een wapen. Het eerste schot werd gelost in een trein, maar alle slachtoffers werden getroffen op het perron naast de treinwagon. De gewonden zijn tussen de 14 en 71 jaar oud. Het gaat om twee vrouwen en drie mannen.
De New Yorkse burgemeester Eric Adams, zelf een oud-politieman, is op de hoogte gebracht van het incident. De schietpartij vond even voor 17.00 uur (lokale tijd) plaats. Over de identiteit van de mogelijke dader is niets bekendgemaakt.
Cijfers
Schietpartijen in New Yorkse metro's of bussen zijn zeldzaam, meldt The New York Times. In de eerste elf maanden van 2023 ging het om vijf schietpartijen, tegenover elf in dezelfde periode in 2022. In dat jaar verwondde een man met een pistool tien mensen in een trein die door Brooklyn reed. Dat was de eerste massaschietpartij in het metrostelsel sinds 1984.
Op een gemiddelde weekdag worden zo'n 3,8 miljoen ritten gemaakt met de New Yorkse metro.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
8 uur geleden