Dode en vijf gewonden bij schietpartij in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een metrostation in het New Yorkse stadsdeel The Bronx is maandag een 34-jarige man om het leven gekomen, vijf anderen zijn gewond geraakt. Volgens de politie gaat het om een op zichzelf staand incident. Er is niemand gearresteerd, toch is er "niet langer sprake van een dreiging", meldde een woordvoerder maandagavond.
Het incident begon met een ruzie tussen twee groepen tieners in een trein, meldde de politie in een persconferentie. Een persoon uit een van de groepen greep vervolgens naar een wapen. Het eerste schot werd gelost in een trein, maar alle slachtoffers werden getroffen op het perron naast de treinwagon. De gewonden zijn tussen de 14 en 71 jaar oud. Het gaat om twee vrouwen en drie mannen.
De New Yorkse burgemeester Eric Adams, zelf een oud-politieman, is op de hoogte gebracht van het incident. De schietpartij vond even voor 17.00 uur (lokale tijd) plaats. Over de identiteit van de mogelijke dader is niets bekendgemaakt.
Cijfers
Schietpartijen in New Yorkse metro's of bussen zijn zeldzaam, meldt The New York Times. In de eerste elf maanden van 2023 ging het om vijf schietpartijen, tegenover elf in dezelfde periode in 2022. In dat jaar verwondde een man met een pistool tien mensen in een trein die door Brooklyn reed. Dat was de eerste massaschietpartij in het metrostelsel sinds 1984.
Op een gemiddelde weekdag worden zo'n 3,8 miljoen ritten gemaakt met de New Yorkse metro.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
48 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
1 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Die werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.
2 uur geledenSION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Justitie in Iran heeft "opruiende en onruststokende elementen" met zware bestraffing gedreigd. Ze zullen "resoluut, maximaal en zonder enige vorm van clementie" worden bestraft, aldus de baas van de rechterlijke macht, Gholam-Hossein Mohseni-Jehi.
3 uur geleden