Dode en vijf gewonden bij schietpartij in metro New York
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een metrostation in het New Yorkse stadsdeel The Bronx is maandag een 34-jarige man om het leven gekomen, vijf anderen zijn gewond geraakt. Volgens de politie gaat het om een op zichzelf staand incident. Er is niemand gearresteerd, toch is er "niet langer sprake van een dreiging", meldde een woordvoerder maandagavond.
Het incident begon met een ruzie tussen twee groepen tieners in een trein, meldde de politie in een persconferentie. Een persoon uit een van de groepen greep vervolgens naar een wapen. Het eerste schot werd gelost in een trein, maar alle slachtoffers werden getroffen op het perron naast de treinwagon. De gewonden zijn tussen de 14 en 71 jaar oud. Het gaat om twee vrouwen en drie mannen.
De New Yorkse burgemeester Eric Adams, zelf een oud-politieman, is op de hoogte gebracht van het incident. De schietpartij vond even voor 17.00 uur (lokale tijd) plaats. Over de identiteit van de mogelijke dader is niets bekendgemaakt.
Cijfers
Schietpartijen in New Yorkse metro's of bussen zijn zeldzaam, meldt The New York Times. In de eerste elf maanden van 2023 ging het om vijf schietpartijen, tegenover elf in dezelfde periode in 2022. In dat jaar verwondde een man met een pistool tien mensen in een trein die door Brooklyn reed. Dat was de eerste massaschietpartij in het metrostelsel sinds 1984.
Op een gemiddelde weekdag worden zo'n 3,8 miljoen ritten gemaakt met de New Yorkse metro.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
6 uur geleden