Dode en vier gewonden door explosie in Frans appartement
STRAATSBURG (ANP) - Door een explosie in een appartement op de achtste verdieping van een wooncomplex in de Franse stad Straatsburg zijn een dode en vier gewonden gevallen. Dat melden Franse media. 83 bewoners van het gebouw zijn geëvacueerd. De autoriteiten zeggen de oorzaak van de ontploffing niet te kennen, maar achten een gasexplosie waarschijnlijk.
Vlak na de knal brak er brand uit in de woning, maar die werd snel door de brandweer geblust. De persoon die in het appartement verbleef, is volgens de hulpdiensten omgekomen. Een 58-jarige vrouw raakte gewond door rondvliegend puin en werd naar het ziekenhuis gebracht. De andere gewonden werden ter plekke behandeld door de brandweer.
De explosie was volgens mediaberichten zo heftig dat de liftschaft en de deuren van alle woningen op de achtste verdieping eruit werden geblazen. Tot 100 meter rondom het gebouw zijn brokstukken gevonden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.
2 uur geleden