Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Dode en vermisten door explosie appartementengebouw op Jersey

Dode en vermisten door explosie appartementengebouw op Jersey

SAINT HELIER (ANP) - Door een explosie in een appartementengebouw op Jersey zijn zeker drie mensen overleden, heeft de regering van het Kanaaleiland volgens SkyNews gemeld op een persconferentie. Ongeveer twaalf mensen worden nog vermist.

De explosie bij de haven in de hoofdstad Saint Helier vond plaats in de vroege ochtend. Een gebouw van drie verdiepingen is volledig ingestort. De brand die door de explosie was ontstaan, is geblust.

In eerste instantie werden een dode, twee gewonden en een dozijn vermisten gemeld. Volgens politiechef Robin Smith kan het wel een aantal dagen duren voordat de vermisten zijn gevonden in het puin. Zaterdagmiddag meldde de politie dat de locatie "erg onveilig" blijft, mede omdat brandhaarden zijn ontdekt.

De oorzaak van de explosie wordt onderzocht. Buurtbewoners hadden vrijdagavond de brandweer gebeld over een gaslucht. De regering van het eiland voor de Franse kust heeft de bewoners gevraagd niet naar de spoedeisende hulp te gaan tenzij het absoluut noodzakelijk is.

Meer uit Buitenland

Franse hogesnelheidstrein ontruimd om door storm verzakt spoor

TONNEINS (ANP/AFP) - Honderden passagiers van een Franse TGV zijn in de nacht van maandag op dinsdag geëvacueerd om een zware storm. Er was zoveel regen gevallen dat de grond onder het spoor was verzakt en de rails losraakten.

11 minuten geleden
VS roepen landen op om ook uit de WHO te stappen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben andere landen opgeroepen om hun voorbeeld te volgen en uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) te stappen. Gezondheidsminister Robert F. Kennedy omschreef het VN-agentschap als "stervende" en zei in gesprek te zijn met gelijkgestemde landen over een mogelijke nieuwe gezondheidsinstantie.

1 uur geleden
Spaans telecombedrijf meldt einde grote storing

MADRID (ANP/RTR) - Telecombedrijf Telefónica meldt dat in Spanje na enkele uren een grote storing is verholpen. Die leidde eerder op de dag tot problemen met telefonie en internet in delen van het land.

1 uur geleden
EU-dienst slaat alarm over 'ondetecteerbare' telefoons in cellen

DEN HAAG (ANP) - Gedetineerden in Franse gevangenissen hebben nieuwe "ondetecteerbare" telefoons gebruikt om te communiceren met de buitenwereld. Daarvoor waarschuwt het EU-agentschap voor justitiële samenwerking in strafzaken (Eurojust), dat meldt dat de toestellen wereldwijd worden verkocht via onlinemarktplaatsen en eenvoudig te verbergen zijn tijdens veiligheidscontroles. Ze zijn in omvang vergelijkbaar met een aansteker en bevatten weinig metalen onderdelen.

2 uur geleden
EU heft alle economische sancties tegen Syrië op

BRUSSEL (ANP) - Alle economische sancties tegen Syrië zijn ingetrokken. Dat hebben de EU-lidstaten besloten, bevestigen EU-diplomaten aan het ANP. Nederland was hier fel tegen, maar heeft toch ingestemd.

2 uur geleden
VN zeggen met zo'n honderd hulptrucks Gaza in te mogen

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Naties hebben naar eigen zeggen toestemming gekregen om ongeveer honderd vrachtwagens met hulpgoederen naar Gaza te sturen. De hoop is dat die later dinsdag het gebied in kunnen. In Gaza is dringend behoefte aan allerlei hulpmiddelen.

2 uur geleden
Duitsland: praat over NAVO-behoeften en niet over 5 procent

BRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Boris Pistorius (Defensie) praat liever over het voldoen aan de militaire behoeften van de NAVO in Europa, dan over het bereiken van 5 procent van de omvang van de economie aan defensie-uitgaven. Dat eerste is "veel belangrijker en duur genoeg", zei hij voor het begin van een vergadering van de EU-ministers van Defensie.

3 uur geleden