Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - Bij overstromingen op het door noodweer getroffen Kreta is zaterdag zeker één dode gevallen. Meerdere mensen worden volgens de brandweer nog vermist. Op het Griekse eiland is in korte tijd zeer veel regen gevallen. Op beelden van lokale media is te zien dat straten in kustplaatsen in rivieren zijn veranderd en dat het vele water een ravage heeft aangericht.

De dode is een 50-jarige man die vast kwam te zitten in zijn auto toen het water kwam. Dat gebeurde in de kustplaats Agia Pelagia, zo'n 25 kilometer buiten de stad Heraklion. Volgens de brandweer zijn zeker negen auto's meegesleurd door het water. Een vrouw werd uit een auto gered die in zee belandde. De kustwacht is opgeroepen om mee te zoeken naar vermisten. De hulpdiensten hebben honderden telefoontjes gekregen van mensen die vragen geëvacueerd te worden of met een ondergelopen huis zitten.

Het reddings- en zoekwerk wordt bemoeilijkt door de harde wind, aldus de Griekse krant Kathimerini. De luchthaven van Heraklion is gesloten wegens de overstromingen en bewoners van Kreta zijn opgeroepen niet de weg op te gaan en thuis te blijven indien mogelijk. Meerdere wegen op het eiland zijn onbegaanbaar geworden. Ook zou er kans zijn op aardverschuivingen.

De stortbuien dienden zich vrijdag en zaterdag onverwacht aan. Met name de regio rond de havenstad Heraklion, aan de de noordkust van Kreta, is zwaar getroffen. Volgens meteorologen trekt het slechte weer zaterdag verder naar het oosten. De autoriteiten hebben inwoners van de Dodekanesos-eilandengroep via een sms-bericht gewaarschuwd voor zwaar weer. Onder meer de bij toeristen geliefde eilanden Rhodos, Kos, Patmos en Karpathos maken deel uit van de Dodekanesos.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen wil Europese Veiligheidsraad

STRAATSBURG (ANP) - Er moet een Europese Veiligheidsraad komen, dat wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "De urgentie is duidelijk. En het principe is eenvoudig: de veiligheid van Europa is ondeelbaar." Dat heeft ze woensdag gezegd in haar State of the Union, de jaarlijkse speech waarin ze de speerpunten voor het nieuwe politieke jaar uiteenzet.

10 minuten geleden
Brussel wil veel intensievere samenwerking met Canada

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet een intensievere samenwerking aangaan met Canada die de relatie verdiept, onder meer op het gebied van handel en defensie. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar State of the Union voor de EU. Canada moet het eerste "geassocieerd lid van de Europese Unie" worden, zei ze.

14 minuten geleden
Von der Leyen: EU moet strijden voor Europees ideaal

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet strijden voor "ons Europees ideaal", zei Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, woensdag in haar jaarlijkse toespraak in het Europees Parlement. Ze waarschuwde in haar State of the Union voor het gevaar van ultranationalisten en tegenstanders van Europa, net als voor Russische inmenging of desinformatie.

44 minuten geleden
Helikopter NBC News neergestort in Los Angeles: drie doden

LOS ANGELES (ANP) - Een nieuwshelikopter van een lokale NBC-zender is dinsdagavond neergestort in Los Angeles. Drie inzittenden kwamen om het leven en een vierde persoon is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender. De helikopter was onderweg om verslag te doen van een verkeersongeluk.

3 uur geleden
Media: Huis van Afgevaardigden stemt weer tegen oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een resolutie aangenomen die erop gericht is om de oorlog in Iran te beëindigen. Dat melden diverse Amerikaanse media.

3 uur geleden
Saudische luchtverdediging haalt drone nabij Mekka neer

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Saudische luchtverdediging heeft dinsdag een drone van de Houthi's uit Jemen onderschept en vernietigd voordat die de heilige stad Mekka bereikte. Dit maakte de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die de regering in Jemen steunt woensdag bekend.

3 uur geleden
Duitsland en VS willen militaire samenwerking versterken

WASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.

5 uur geleden