Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - Bij overstromingen op het door noodweer getroffen Kreta is zaterdag zeker één dode gevallen. Meerdere mensen worden volgens de brandweer nog vermist. Op het Griekse eiland is in korte tijd zeer veel regen gevallen. Op beelden van lokale media is te zien dat straten in kustplaatsen in rivieren zijn veranderd en dat het vele water een ravage heeft aangericht.

De dode is een 50-jarige man die vast kwam te zitten in zijn auto toen het water kwam. Dat gebeurde in de kustplaats Agia Pelagia, zo'n 25 kilometer buiten de stad Heraklion. Volgens de brandweer zijn zeker negen auto's meegesleurd door het water. Een vrouw werd uit een auto gered die in zee belandde. De kustwacht is opgeroepen om mee te zoeken naar vermisten. De hulpdiensten hebben honderden telefoontjes gekregen van mensen die vragen geëvacueerd te worden of met een ondergelopen huis zitten.

Het reddings- en zoekwerk wordt bemoeilijkt door de harde wind, aldus de Griekse krant Kathimerini. De luchthaven van Heraklion is gesloten wegens de overstromingen en bewoners van Kreta zijn opgeroepen niet de weg op te gaan en thuis te blijven indien mogelijk. Meerdere wegen op het eiland zijn onbegaanbaar geworden. Ook zou er kans zijn op aardverschuivingen.

De stortbuien dienden zich vrijdag en zaterdag onverwacht aan. Met name de regio rond de havenstad Heraklion, aan de de noordkust van Kreta, is zwaar getroffen. Volgens meteorologen trekt het slechte weer zaterdag verder naar het oosten. De autoriteiten hebben inwoners van de Dodekanesos-eilandengroep via een sms-bericht gewaarschuwd voor zwaar weer. Onder meer de bij toeristen geliefde eilanden Rhodos, Kos, Patmos en Karpathos maken deel uit van de Dodekanesos.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

1 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

4 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

4 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

4 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

5 uur geleden