Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta
HERAKLION (ANP/AFP) - Bij overstromingen op het door noodweer getroffen Kreta is zaterdag zeker één dode gevallen. Meerdere mensen worden volgens de brandweer nog vermist. Op het Griekse eiland is in korte tijd zeer veel regen gevallen. Op beelden van lokale media is te zien dat straten in kustplaatsen in rivieren zijn veranderd en dat het vele water een ravage heeft aangericht.
De dode is een 50-jarige man die vast kwam te zitten in zijn auto toen het water kwam. Dat gebeurde in de kustplaats Agia Pelagia, zo'n 25 kilometer buiten de stad Heraklion. Volgens de brandweer zijn zeker negen auto's meegesleurd door het water. Een vrouw werd uit een auto gered die in zee belandde. De kustwacht is opgeroepen om mee te zoeken naar vermisten. De hulpdiensten hebben honderden telefoontjes gekregen van mensen die vragen geëvacueerd te worden of met een ondergelopen huis zitten.
Het reddings- en zoekwerk wordt bemoeilijkt door de harde wind, aldus de Griekse krant Kathimerini. De luchthaven van Heraklion is gesloten wegens de overstromingen en bewoners van Kreta zijn opgeroepen niet de weg op te gaan en thuis te blijven indien mogelijk. Meerdere wegen op het eiland zijn onbegaanbaar geworden. Ook zou er kans zijn op aardverschuivingen.
De stortbuien dienden zich vrijdag en zaterdag onverwacht aan. Met name de regio rond de havenstad Heraklion, aan de de noordkust van Kreta, is zwaar getroffen. Volgens meteorologen trekt het slechte weer zaterdag verder naar het oosten. De autoriteiten hebben inwoners van de Dodekanesos-eilandengroep via een sms-bericht gewaarschuwd voor zwaar weer. Onder meer de bij toeristen geliefde eilanden Rhodos, Kos, Patmos en Karpathos maken deel uit van de Dodekanesos.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
33 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
54 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden