Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

Dode en vermisten bij overstromingen op Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - Bij overstromingen op het door noodweer getroffen Kreta is zaterdag zeker één dode gevallen. Meerdere mensen worden volgens de brandweer nog vermist. Op het Griekse eiland is in korte tijd zeer veel regen gevallen. Op beelden van lokale media is te zien dat straten in kustplaatsen in rivieren zijn veranderd en dat het vele water een ravage heeft aangericht.

De dode is een 50-jarige man die vast kwam te zitten in zijn auto toen het water kwam. Dat gebeurde in de kustplaats Agia Pelagia, zo'n 25 kilometer buiten de stad Heraklion. Volgens de brandweer zijn zeker negen auto's meegesleurd door het water. Een vrouw werd uit een auto gered die in zee belandde. De kustwacht is opgeroepen om mee te zoeken naar vermisten. De hulpdiensten hebben honderden telefoontjes gekregen van mensen die vragen geëvacueerd te worden of met een ondergelopen huis zitten.

Het reddings- en zoekwerk wordt bemoeilijkt door de harde wind, aldus de Griekse krant Kathimerini. De luchthaven van Heraklion is gesloten wegens de overstromingen en bewoners van Kreta zijn opgeroepen niet de weg op te gaan en thuis te blijven indien mogelijk. Meerdere wegen op het eiland zijn onbegaanbaar geworden. Ook zou er kans zijn op aardverschuivingen.

De stortbuien dienden zich vrijdag en zaterdag onverwacht aan. Met name de regio rond de havenstad Heraklion, aan de de noordkust van Kreta, is zwaar getroffen. Volgens meteorologen trekt het slechte weer zaterdag verder naar het oosten. De autoriteiten hebben inwoners van de Dodekanesos-eilandengroep via een sms-bericht gewaarschuwd voor zwaar weer. Onder meer de bij toeristen geliefde eilanden Rhodos, Kos, Patmos en Karpathos maken deel uit van de Dodekanesos.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

13 minuten geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

5 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

6 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

9 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

10 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

10 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

11 uur geleden